Ubezpieczenie narciarskie Warta – gdzie kupić przez internet?

0
1776

Osoby, które korzystały już z ubezpieczeń narciarskich doskonale wiedzą, że za tę samą cenę można kupić produkty diametralnie różniące się zakresem ochrony. Jak kupić, by nie przepłacić, a jednocześnie nabyć polisę, która zapewnia realną ochronę na zagranicznych stokach?

Osoby planujące wypoczynek na stoku pod koniec lutego i w marcu chętnie jeżdżą za granicę, przede wszystkim do Czech, Austrii, Włoch czy na Słowację. Im bliżej końca sezonu narciarskiego, tym bardziej można liczyć na atrakcyjne cenowo oferty. Zdecydowana większość narciarzy wyjeżdżających na narty poza granice Polski decyduje się na kupno polisy narciarskiej.

Polisa polisie nierówna

Oferty polis turystycznych różnią się zwykle od siebie sumami gwarantowanymi poszczególnych elementów ubezpieczenia oraz zakresem ochrony. Typowa polisa narciarska obowiązująca za granicą powinna się składać z:

 • ubezpieczenia kosztów leczenia (KL), najlepiej połączonego z bogatym Assistance uwzględniającym koszty akcji ratunkowej i poszukiwawczej,
 • ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmującego nie tylko śmierć, ale również częściowy uszczerbek na zdrowiu,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), najlepiej połączone z OC sportowym o dostatecznie wysokiej sumie, by w razie szkody na zdrowiu lub mieniu osoby trzeciej pokrywało koszty odszkodowania,
 • ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego na wypadek jego zgubienia czy zniszczenia.

Pozornie wszystko wydaje się oczywiste. Jeśli jednak porównamy poszczególne oferty ubezpieczycieli, okaże się, że diabeł tkwi w szczegółach. Zdarza się, że polisa nie zawiera OC, ubezpieczenie KL jest zbyt niskie bądź środki przeznaczone na ewentualną akcję ratunkową są kompletnie nierealne. Dlatego warto skorzystać z sieci i kupić ubezpieczenie narciarskie przez internet z wakacyjnapolisa.pl, poświęcając najpierw nieco czasu na przejrzenie i porównanie ofert poszczególnych ubezpieczycieli. Skoro już wydajemy pieniądze, warto wydać je dobrze.

Z Wartą na narty warto

Polisą turystyczną wyróżniającą się pod względem dostosowania do potrzeb narciarzy może pochwalić się towarzystwo Warta. Ubezpieczenie narciarskie Warta w wakacyjnapolisa.pl to standardowy produkt ubezpieczeniowy, który można wzbogacić o dodatkowe rozszerzenia ochrony. Ubezpieczenie jest dostępne w trzech wariantach, z których najtańszy Standard kosztuje 33 zł, a najdroższy Premium 125 zł za tygodniowe ubezpieczenie narciarskie dla jednej osoby w wieku 25-70 lat. W zamian za to oferuje:

 1. Ubezpieczenie kosztów leczenia w wysokości 400 000 zł.
 2. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i OC sportowe w wysokości 100 000 zł.
 3. Ubezpieczenie NNW w wysokości 20 000 zł.
 4. Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego w wys. 3000 zł.
 5. Bogaty pakiet Assistance Super zapewniający nie tylko pokrycie kosztów ratownictwa, doraźną pomoc medyczną, transport czy wcześniejszy powrót ubezpieczonego, ale także pomoc prawną, pomoc w odzyskaniu utraconego mienia i dokumentów, zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki nad dziećmi, pokrycie kosztów odwiedzin osoby bliskiej w szpitalu, powrotu bliskich do domu, kontynuacji podróży itp.

Wariant Premium zawiera również dodatkowe ubezpieczenie SKI PLUS, przeznaczone dla narciarzy. Zapewnia ono:

 • pokrycie kosztów tzw. skipassu, jeśli z powodu wypadku czy choroby ubezpieczonego nie może on być wykorzystany,
 • pokrycie kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego w razie zniszczenia lub kradzieży,
 • wypłatę 40 zł za każdy dzień, w którym warunki pogodowe uniemożliwiły jazdę na nartach.

Osoby wyjeżdżające na narty za granicę decydując się na wariant Premium, mogą wykupić dodatkową opcję zapewniającą zwrot kosztów leczenia urazów powstałych w związku z amatorskim uprawianiem narciarstwa. Dzięki niej ubezpieczyciel pokryje wydatki poniesione na pomoc medyczną udzieloną w miejscu zdarzenia oraz kontynuację leczenia w miejscu zamieszkania, a więc po powrocie do Polski. To opcja bardzo przydatna dla narciarzy, gdyż obecnie większość kontuzji narciarskich to różnego typu skręcenia czy zwichnięcia wymagające rehabilitacji przez długi czas po powrocie do domu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ