Wybierz wschodni kierunek i odwiedź Kambodżę

0
1779

Coraz więcej osób wybiera się w egzotyczne podróże chcąc poznać inne kultury. Doskonałym wyborem może być Kambodża, która jest jeszcze stosunkowo mało popularnym regionem, pomimo tego, że jest ona miejscem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Kambodża wakacje – zobacz świątynie Buddy

Najlepiej wybrać się do Kambodży w porze suchej, która trwa od listopada do kwietnia. Należy również pamiętać o posiadaniu wizy turystycznej. Warto na pewno zwiedzić Angkor. To kompleks, w którym znajduje się wiele świątyń, które mają łączną powierzchnię 400 km2. Najpopularniejsza z nich jest świątynia Byayon, gdzie znajdują się olbrzymie posągi Buddy.

Kambodża wakacje – odwiedź Muzeum Narodowe w stolicy i Pałac Królewski

Na pewno warto wybrać się do stolicy kraju Phnon Penh, które przed wojną było nazywane Paryżem Wschodu. W tym miejscu na pewno warto odwiedzić Muzeum Narodowe oraz Pałac Królewski.
W stolicy znajdują się liczne targowiska, gdzie można kupić prawdziwe Kambodżańskie jedzenie oraz pamiątki, które wykonane są przez tamtejszych rzemieślników.

Kambodża wakacje – odwiedź plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą

Będąc w Kambodży nie można ominąć dziewiczych plaż, w których znajduje się m.in. kurort Sihanoukville. Są tam idealne warunki do wypoczynku, biały piasek oraz niebywale czysta woda. Można również wybrać się na wycieczkę łodzią oraz wykupić lekcję nurkowania.
Na Placu Zwycięstwa możemy skorzystać z tanich pensjonatów.

Kambodża wakacje – zachwyć się pięknem przyrody tego kraju

Lokalna przyroda jest niebywale piękna i wyjątkowa, dlatego warto ją zobaczyć. Można wybrać się do parku Virachey. Są tam liczne gatunki roślin oraz żyją dzikie zwierzęta, np. żółwie.

Kambodża wakacje – dowiedz się więcej o historii tego kraju

Oczywiście będąc w Kambodży nie można nie dowiedzieć się o historii dyktatury Czerwonych Khmerów. W okolicach stolicy znajduje się dawne więzienie, gdzie w okrutny sposób byli mordowani przeciwnicy dyktatora Pol Pota. Znajduje się tam również Muzeum Ludobójstwa oraz Pola Śmierci, gdzie znajdują się zagłębienia będące masowymi grobami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ