Jaką gramaturę powinny mieć ręczniki hotelowe?

0
303
Jaką gramaturę powinny mieć ręczniki hotelowe

Ręczniki to obowiązkowy element wyposażenia każdego hotelu czy pokoju gościnnego. Nie każdy gość jest przygotowany na jego brak, szczególnie jeśli z noclegu musi skorzystać niespodziewanie. Wybór tekstyliów w sprzedaży przyprawia o zawrót głowy. Wysokiej jakości ręczniki, to wizytówka hotelu, ale nie tylko. Wysokiej jakości ręczniki, powinny znaleźć się również w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich czy strefach spa. Luksusowe hotele równie często udostępniają takie usługi również u siebie. Gramatura ręcznika, przędza czy kolor? Czym kierować się wybierając ręczniki do hotelu?

Ręczniki hotelowe – jakie powinny być?

Ręczniki hotelowe poddawane są praniu w wysokiej temperaturze, po to, by pozbyć się chorobotwórczych bakterii, wirusów oraz zabrudzeń, na przykład pozostałości makijażu. Sztuczne włókna nie lubią gotowania, stąd też pranie syntetycznych ręczników w temperaturze bliskiej wrzeniu, wpłynęłoby niekorzystnie na ich strukturę, lub całkowicie zniszczyło, niosąc za sobą również straty finansowe. Ręczniki hotelowe powinny być wytrzymałe i odporne na częste, wielokrotne pranie. Materiał, z jakiego są wykonane, ma wpływ na ich miękkość i chłonność. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając najlepsze ręczniki do hotelowego pokoju?

  • Tkanina – z przeznaczeniem do hotelowego pokoju, warto wybrać ręczniki wykonane ze 100% bawełny klasycznej lub z domieszką włókien bambusowych. Włókna bambusowe w tekstyliach zyskują na popularności dzięki walorom antybakteryjnym, a także szybkiemu wysychaniu tkanin.
  • Rodzaj przędzy i gęstość splotu – parametry przędzy mają wpływ na trwałość i estetykę ręcznika. Przędza klasyczna jest mniej podatna na uszkodzenia, na przykład zaciągnięcia i nieestetyczne wywlekanie nici. Większa gęstość minimalizuje ryzyko odkształcenia i deformacji ręcznika w wyniku prania i użytkowania (na przykład wyciągnięte rogi, nierówne boki).
  • Gramatura ręczników – to parametr charakteryzujący wyroby włókiennicze i wyraża ciężar materiału w przeliczeniu na metr kwadratowy. Gramatura ręcznika ma wpływ na jego puszystość, miękkość i chłonność.
    • Ręczniki gramatura 550 g/m2 – są puszyste i schną stosunkowo szybko. To również świetne rozwiązanie na leżaki w strefie basenowej.
    • Ręczniki gramatura 600 g/m2 i więcej – są grube, mięsiste i charakteryzują się znaczną chłonnością.

    Wysoka gramatura ręczników świadczy zatem o ich jakości.

  • Barwa – ręczniki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, jednak biel ręcznika świadczy o jego sterylności. Uniwersalne odcienie ręczników jak biele, beże i szarości pasują niemal do każdego wnętrza i wystroju łazienki. Wielokrotne pranie w wysokiej temperaturze może przyspieszać utratę koloru. W przypadku białych ręczników problem ten nie występuje.

Ręczniki o dobrej gramaturze, wykonane z wysogatunkowej bawełny znaleźć można w ofercie: https://tekstyliowo.pl/16-reczniki-deluxe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ