Na co zwracać uwagę podczas wyboru dewelopera mieszkaniowego?

0
1794

Decyzja o zakupie mieszkania najczęściej wiąże się z wyborem dewelopera. To, jakiego dewelopera się wybierze, ma znaczący wpływ nie tylko na to, czy mieszkanie jest wykończone w odpowiedni sposób oraz czy użyto do tego dobrych jakościowo materiałów. To także istotne ze względu na plany zagospodarowania danej okolicy mieszkalnej. Co należy sprawdzić wybierając dewelopera mieszkaniowego, aby mieć pewność, iż inwestycja w mieszkanie będzie udana?

Wizerunek firmy deweloperskiej

Bez zwątpienia jedną z najważniejszych kwestii jest to, jak dany deweloper jest postrzegany na rynku nieruchomości. Można to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy przejrzeć historię działań danej firmy, poczytać o istniejących już budynkach, a nawet znaleźć ich zdjęcia w internecie. Można również sprawdzić opinie znajdujące się na wielu portalach, które służą komentowaniu działalności poszczególnych firm. Wszystkie te informacje pozwolą nam sprawdzić czy deweloper jest uważany w opinii społecznej za godnego zaufania, czy jest uczciwy oraz jak traktuje swoich klientów.

Co warto sprawdzić?

Jest kilka informacji, które pozwolą ocenić, czy dany deweloper jest dobrym wyborem. Spośród wielu danych na temat danej firmy warto zweryfikować, czy deweloper:

  • ma doświadczenie w danej branży
  • jego dotychczasowe działanie opierało się na terminowości oraz solidności
  • posiada zadowolonych klientów
  • wyróżnia się posiadaniem certyfikatów
  • istnieje w rejestrze dłużników

Doświadczenie oraz historia inwestycji to rzeczy, które bardzo wiele mówią o deweloperze. Jeśli ma on za sobą wiele lat w tej branży, posiada dużo inwestycji, to zapewne ma już ogromną wiedzę na temat nieruchomości, nadzoru projektów, ich wykonania oraz dostosowania do potrzeb klientów. Im bardziej doświadczony deweloper, tym większe prawdopodobieństwo, iż jego kolejna inwestycja również będzie udana. Warto również sprawdzić, jak dany deweloper prezentuje się samodzielnie, na przykład na swojej stronie internetowej. Jeśli wymienia swoje dotychczasowe inwestycje, opisuje profil i charakter swojej działalności oraz przedstawia certyfikaty, tak jak na przykład WAN S.A., to z pewnością należy do jednych z najważniejszych i najlepszych inwestorów na rynku.

Na co uważać?

Należy unikać niewielkich firm, które nie posiadają ani doświadczenia, ani historii działania. Jeśli niechętnie udzielają informacje o swojej działalności, planach inwestycyjnych, czy sposobach pokrywania kosztów inwestycji, powinny być traktowane z dużym dystansem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ