Jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Najlepsze programy

0
2054
Jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Najlepsze programy

Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się usunąć ulubione zdjęcie z telefonu. Problem był jeszcze większy, gdy takie zdjęcie trafiło do automatycznie oczyszczającego się kosza. Całe szczęście istnieją programy, które mogą przywrócić usunięte fotografie.

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

Odzyskanie usuniętego zdjęcia ze smartfona nie jest już problemem. Odbywa się w kilku prostych krokach, dzięki czemu nie musimy się martwić, że straciliśmy pamiątki z wyjazdu lub ważne notatki na zawsze. Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? Wystarczy pobrać jeden z polecanych, darmowych lub płatnych programów i postępować zgodnie ze wskazówkami. Jednym z polecanych i najpopularniejszych programów jest Odzyskiwanie Danych Android, który jak sama nazwa wskazuje – służy do przywrócenia zdjęć ze smartfonów posiadających system Android. Do prostych narzędzi odzyskujących usunięte pliki należy również program Recuva, T2J Photo Recovery, FonePaw Android Data Recovery czy Wondershare Dr.Fone w przypadku iPhone’ów i iPad’ów.

Odzyskiwanie Danych Android, czyli darmowy program do przywrócenia zdjęć

Odzyskiwanie Danych Android to program umożliwiający przywrócenie nie tylko fotografii, ale również innych ważnych plików, które zostały przypadkowo usunięte lub zniknęły w trakcie resetu albo aktualizacji systemu. Program pozwala odzyskać zdjęcia, filmy, dokumenty, a także ścieżki audio, kontakty oraz wiadomości, zarówno z karty SD, jak i pamięci telefonu. Wystarczy pobrać aplikację na komputerze, a także ją uruchomić i w zależności od potrzeb – podłączyć telefon za pomocą kabla USB lub umieścić kartę SD w czytniku kart komputera. Po rozpoznaniu urządzenia należy kliknąć „Start”, co uruchomi analizę zawartości smartfonu, a następnie skanowanie. Na ekranie telefonu pojawi się hasło „Zezwól”, natomiast na ekranie komputera „Start”, które oczywiście należy kolejno po sobie przycisnąć. Po chwili otrzymamy możliwość odzyskania zdjęć poprzez wybranie kategorii „Galeria”. Teraz wystarczy zaznaczyć pliki i nacisnąć przycisk „Przywróć”.

Przywracanie zdjęć prosto ze smartfona

Istnieje również możliwość przywrócenia zdjęć z pomocą aplikacji, którą można pobrać na komórce lub tablecie, czyli ogólnie urządzeniu posiadającym system Android. Jednym z takich programów jest DiskDigger Photo Recovery, który wystarczy wyszukać w Sklepie Play, pobrać go, a następnie otworzyć i zaznaczyć zdjęcia, które chcemy odzyskać. Pozostało potwierdzić swój wybór poprzez uruchomienie przycisku „Ok”, które rozpocznie skanowanie. Na zakończenie wystarczy zapisać odzyskane zdjęcia na telefonie. Aplikacja umożliwia przywrócenie plików zarówno na telefonie, jak i karcie SD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ