Cyberpunk 2077 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

0
1799
Cyberpunk 2077

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier epoki dość długo kazała wiernym użytkownikom czekać na promocję. CD Projekt RED już w 2012 roku zapowiedział wypuszczenie na rynek Cyberpunk 2077. Jak widać, lata mijały, a klienci musieli zadowolić się kolejnymi zapowiedziami. Gra pojawi się w sprzedaży w czerwcu tego roku i wtedy również zostanie uruchomiona przedsprzedaż. Całość ma być dostępna od 17 września.

  1. Idea gry
  2. Co się będzie działo w Cyberpunk 2077?
  3. Wymagania techniczne gry
  4. Jak jest skonstruowana gra?
  5. Gdzie kupić grę?

Idea gry

Sam producent gry – CD Projekt RED znany jest przede wszystkim z wypuszczenia na rynek kultowego Wiedźmina. To właśnie popularność tej gry sprawiła, że inne produkcje zaczęły cieszyć się wielkim powodzeniem, choć oczywiście odmienne są realia, fabuły, a nawet światy. Przed Cyberpunk 2077 została więc wysoko ustawiona poprzeczka. Powinna dorównać Wiedźminowi, a nawet go prześcignąć. Ma stać się jeszcze bardziej wciągającą rozrywką, która porwie miliony. Pomysł na fabułę opiera się na popularnej papierowej grze „Cyberpunk 2020”, której autorem był Mike Pondsmith. Wiele osób kojarzy ją z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, gdyż była pewnego rodzaju symbolem otwarcia Polski na Zachód po latach PRL-u.

Co się będzie działo w Cyberpunk 2077?

Twórcy gry osadzają jej akcje w przyszłości. Mija 57 lat i żyjemy w dystopijnym świecie megalopolis Night City. To przestrzeń przerażająca, w której nie działają praktycznie mechanizmy nam znane z codzienności. Choć jest bardzo nowocześnie, to jednak ta rzeczywistość przeraża. A w głównej mierze chodzi oczywiście o to, by przeżyć. V jest głównym protagonistą. Musi zdobyć implanty, ponieważ to zapewni mu nieśmiertelność, a świat wokół to chaos, anarchia i głębokie podziały społeczne. Tu rządzi siła oraz układy i jest to bardzo niepokojąca wizja przyszłości, która oczywiście w jakiś sposób bazuje na negatywnej ocenie rozwoju technologicznego, w którym teraz żyjemy. W efekcie prognoza, choć bardzo fantastyczna, jest możliwa. Dlatego właśnie fabuła z pewnością zainteresuje graczy i dla wielu może być również ciekawą refleksją.

Wymagania techniczne gry

Nie znamy jeszcze specyfikacji technicznej i szczegółowych wymagań  Cyberpunk 2077. Można zakładać, że będą one zbliżone do tych określonych dla Wiedźmina III: Dziki Gon. Z pewnością Cyberpunk 2077 powstał na autorskim silniku RED Engine. W związku z tym, by uruchomić grę, będziemy potrzebować procesora Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz oraz karty graficznej  przynajmniej Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, 12 GB pamięci RAM. Jeśli zależy ci na najlepszej rozrywce, to parametry sprzętu powinny być jeszcze mocniejsze. Sama gra być może będzie działać tylko z Windows 10. Oczywiście Cyberpunk 2077 będzie dostępna na PC, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Jak jest skonstruowana gra?

Po świecie Cyberpunk 2077 będziesz się poruszać za pomocą spersonalizowanej postaci. Rewelacyjnie prezentować się będzie cała oprawa graficzna zarówno w momentach gry, jak i czasie przerywników video, a to sprawi, że efekty wizualne będą niezwykle atrakcyjne. Poza tym będzie można wybrać samą rolę postaci – na przykład hakera, najemnika i technika, ścieżkę rozwoju czy klasę społeczną. Gracz samodzielnie będzie mógł modyfikować ich cechy, zbierać doświadczenia, a tym samym budować historię, przeżycia i osobowość.

Gdzie kupić grę?

Od czerwca będzie można zamówić Cyberpunk 2077 w opcji pre-order. Bez problemu będzie można dokonać zakupu w księgarniach z działem gier, a także sklepach ze sprzętem RTV czy sklepach z grami komputerowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ