5 pytań początkujących tancerzy czyli szkoła tańca od podstaw

0
1495
5 pytań początkujących tancerzy czyli szkoła tańca od podstaw

Taniec to aktywność, która dla jednych hobby, dla innych sposobem na pozostanie w dobrej formie i kondycji, dla niektórych zaś sensem życia. Nie słabnie również popularność tańca wśród osób, które dotychczas nie miały z nim nic wspólnego a chciałyby spróbować. Sposobów na rozpoczęcie przygody na parkiecie jest wiele, kasety DVD, szkoła tańca, lekcje indywidualne, czy też imprezy taneczne. Bez względu na metodę często u nowicjuszy pojawiają się pytania i wątpliwości, które należy rozwiać już teraz.

Czy szkoła tańca to dobry wybór dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie uczył się tańczyć?

Dobry to mało powiedziane, najlepszy! W szkole tańca spotykają się nie tylko doświadczeni tancerze, ale również początkujący entuzjaści. Podział na grupy zaawansowania pozwala swobodnie uczyć się pierwszych kroków na parkiecie, bez obawy o poziom innych uczestników. Pod czujnym okiem instruktora łatwo jest rozwijać swoje zamiłowanie do tańca wśród ludzi, którzy również dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą aktywności.

Czym się kierować w wyborze kursu tańca?

To pytanie wymaga bardziej szczegółowej odpowiedzi, bowiem od wyboru techniki najczęściej zależy to, czy przygoda ze szkołą tańca zakończy się po kilku zajęciach, czy też będzie trwała latami i przerodzi się w prawdziwą pasję. Na początek warto wiedzieć w jakich technikach możemy wybierać.

Główne rodzaje tańca:

  • Tańce uliczne/streetdance: dancehall, hip-hop, breakdance
  • Tańce latino: rumba, samba, jive, cha-cha
  • Tańce standardowe: tango, walc angielski, walc wiedeński, foxtrot
  • Tańce użytkowe: swing, bachata, salsa, kizomba, rock and roll

Wybór odpowiedniego rodzaju jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od oczekiwań, upodobań, wieku i charakteru danej osoby. Różne szkoły tańca oferują naukę konkretnych technik, dlatego w poszukiwaniu własnego stylu warto skorzystać z oferty dni otwartych, dostępnych w większości z nich.

Czy jest sens zapisywać się do szkoły tańca jeśli nie mam partnera/partnerki?

Ależ oczywiście! Brak drugiej osoby chętnej do rozpoczęcia nauki to problem, z którym boryka się wiele nowicjuszy. Nie jest to jednak żadną przeszkodą. Mnóstwo szkół oferuje kursy tańca dla osób bez pary, instruktorzy radzą sobie również z tym problemem na różne sposoby. Ponadto w sieci znajduje się sporo portali dla osób szukających partnera lub partnerki, warto je przejrzeć!

Taniec kojarzy się raczej z zajęciem dla młodzieży. Czy nie jest za późno na naukę tańca?

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć tańczyć. Jest to jedna z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, która nie tylko daje niesamowite efekty, jeśli chodzi o kondycję, sprawność fizyczną i wygląd, ale także pozwala zrelaksować się i poczuć dobrze we własnym ciele i nabrać pewności siebie. Co więcej zajęcia w szkole tańca to okazja do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także zabłysnąć na parkiecie przy okazji różnych imprez.

Jak przygotować się na zajęcia w szkole tańca?

Lekcje w ramach kursu tańca nie wymagają szczególnych przygotowań. Jedyne o czym należy pamiętać to wygodny, sportowy strój, najlepiej z naturalnych materiałów, który pozwoli na swobodne wykonywanie wszystkich ruchów podczas zajęć. Poza tym niezwykle istotne jest obuwie. Na początek wystarczy by było wygodne i nie rysowało parkietu, specjalne buty do tańca na tym etapie zupełnie nie są wymagane,

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ