M jak mama gazeta

0
2474

Macierzyństwo jest zagadnieniem niezwykle złożonym. Nic dziwnego, że od początkowych etapów ciąży kobiety poszukują rzetelnych porad oraz wsparcia. Nieocenionym źródłem informacji jest oczywiście specjalistyczna literatura, inne, doświadczone już matki, ale także gazety. „M jak mama” to magazyn, który można zaliczyć do prasy specjalistycznej, jednak, co ważne, treści prezentowane są w sposób przystępny.

Bycie mamą niejedno ma imię

Formuła gazety „M jak mama” jest tak pomyślana, by artykuły towarzyszyły kobietom na różnych etapach ciąży, jak i opieki nad dzieckiem. Istotne są więc zatem nie tylko sekcje parentingowe, ale również te dotykające problemów kobiet. Niezależnie od tego, czy są to panie ciężarne, czy też mamy kilkulatków bądź nawet nastolatków – porady mają postać kompleksową.

Odpowiedzialne przygotowanie do wydania na świat małego człowieka obejmuje również zadbanie o zdrowie swojego organizmu. Artykuły prezentujące odpowiednie działania w zakresie diety, ćwiczeń oraz badań profilaktycznych także stanowią zatem istotną sekcje. Szczególna uwaga kładziona jest w przypadku takich treści na pierwsze tygodnie ciąży, czyli czas, w którym decyzje mamy determinują przyszły rozwój płodu. W tym zakresie zatem czasopismo zyskuje miejsce wśród innych tytułów szeroko pojętej prasy „health & beauty”. Obok artykułów opisujących, jak istotny jest udział kwasu foliowego oraz antyoksydantów w diecie przyszłej mamy można znaleźć też porady dotyczące doboru łóżeczka czy zabawek edukacyjnych dla dziecka.

M jak maluch…

W magazynie dużo miejsca poświęcone jest także na pielęgnację dziecka – i to od pierwszych dni. Takie informacje mogą być niezwykle pomocne – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, z jak dużym stresem wiąże się opieka nad maluchem (zwłaszcza dla rodziców – debiutantów). Obok tematów uniwersalnych, takich jak dbanie o to, by skóra niemowlęcia nie uległa przesuszeniu oraz by nie pojawiły się na niej odparzenia można znaleźć również porady dla mam, których dzieci mają szczególne potrzeby – na przykład w związku z tym, że cierpią na alergię kontaktową czy pokarmową.

Jak w każdym współczesnym wydawnictwie nie brakuje również poleceń określonych produktów. Czy można je traktować jedynie jako reklamy? Tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony mamy bowiem do czynienia z poradnikiem, a więc rekomendacja produktu określonego producenta wydaje się być na miejscu, z drugiej jednak – warto zauważyć, iż tego typu treści mogą być sponsorowane. Stąd – jak do każdego zagadnienia trzeba podejść do niego z rezerwą.

Oczywiście z uwagi na to, że gazeta „M jak mama” to również źródło opiniotwórcze obecne są tutaj treści odwołujące się do sytuacji społecznej, politycznej czy gospodarczej. Zmiany w strukturze zawodowej sprawiły, iż okres przeznaczony na urlop macierzyński jest przez wiele kobiet znacząco ograniczony. W gazecie można znaleźć zatem porady, w jaki sposób poradzić sobie z rozłąką z dzieckiem, jak przygotować malucha do kolejnych etapów dorastania oraz do ważnych wydarzeń w jego życiu.

Bycie matką nie ogranicza się przecież do pierwszych miesięcy czy lat. Często potrzebne są również porady doświadczonych osób w zakresie tego, jak nawiązać nić porozumienia z dzieckiem nieco starszym. Czy naprawdę rozmowę z psychologiem bądź starszym członkiem rodziny może zastąpić gazeta? „M jak mama” nie jest rzecz jasna jedynym źródłem informacji, ale z pewnością pomaga się przygotować do trudów macierzyństwa czy ojcostwa, które czekają każdego rodzica prędzej czy później. Dlaczego zatem nie zacząć edukacji wcześniej.

Gazeta “M jak mama” dostępne jest na Prenumerata.ruch.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ