Leczenie niepłodności – test na płodność

0
1945

Niepłodność to problem, który dotyka coraz więcej par. Jeśli starania o dziecko nie przynoszą skutku, lepiej nie zwlekać z konsultacją z lekarzem. Ten postara się ustalić przyczynę niepowodzeń oraz zaleci odpowiednią terapię. Często wystarczy dobrze dobrane leczenie, by na świecie pojawił się upragniony maluszek.

Niepłodność to nie wyrok

Jeśli mimo miesięcy starań, para nie może doczekać się dziecka, nie oznacza to, że jest skazana na bezdzietność. Większość osób nieskutecznie ubiegających się o spłodzenie potomstwa, ma duże szanse na poczęcie dziecka przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia. To, co lekarze określają mianem niepłodności, nie jest bowiem bezpłodnością. Bezpłodność, czyli brak szans na poczęcie dziecka, występuje stosunkowo rzadko. Częstsza jest niepłodność, która oznacza problemy z zajściem w ciążę – ta może mieć różne przyczyny i przy wsparciu lekarza zwykle udaje się sprowadzić na świat wymarzoną pociechę.

Badanie płodności – pierwszy krok do leczenia

Niepłodność wymaga konsultacji z lekarzem i nie musi oznaczać przekreślenia marzenia o potomstwie. Jeśli u któregoś z małżonków występują problemy z płodnością, często udaje się je pokonać odpowiednią terapią. Najważniejsze to nie unikać kontaktu ze specjalistą i szybko podjąć leczenie. Pierwszym krokiem do spełnienia marzenia o potomku jest wizyta u lekarza i wykonanie testu na płodność. Badanie płodności pozwoli ustalić, który z partnerów cierpi na niepłodność, a w dalszej kolejności ustalić jej przyczynę. Diagnoza jest niezbędna, by para mogła skutecznie starać się o potomka. Przyczyny niepłodności mogą być różne – od choroby czy zaburzeń hormonalnych, po niewłaściwą dietę. Test na płodność pomoże stwierdzić przyczynę, a w konsekwencji – leczenie.

Gdzie wykonać testy na płodność?

Testy płodności to normalne badanie, które wykonać należy, jeśli mimo starań, upragniona pociecha wciąż nie pojawiła się na świecie. Te zleca lekarz, odsyłając parę do specjalistycznego ośrodka. Test na płodność powinni wykonać zarówno kobieta, jak i mężczyzna, bowiem problem z płodnością może występować po obu stronach. Ustalenie partnera z niepłodnością, a następnie jej podłoża, pozwoli lekarzowi ustalić prawidłową terapię i rokowanie. Obecnie istnieje wiele sposobów na to, by wspomóc płodność, więc lecząca się para ma duże szanse na potomka. Lekarz po testach płodności może zastosować leczenie hormonalne albo zalecić in vitro – wszystko zależy od wyniku badania.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.gyncentrum.pl/test-na-plodnosc

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ