Wyjazdy z jogą na łono przyrody

0
1711
Wyjazdy z jogą na łono przyrody

Jogę można uprawiać w każdym wieku, właściwie nie ma przeciwwskazań do jest praktykowania. Nawet problemy fizyczne mogą być powodem wyłącznie staranniejszego doboru ćwiczeń. Jeszcze do niedawna jogę ćwiczyli wyłącznie uduchowieni celebryci, dzisiaj prawie w każdym mieście można znaleźć kilka ośrodków jogi a niektórzy włodarze miast organizują zajęcia z tej dyscypliny w ramach bezpłatnej profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców.

Jak często można uprawiać jogę? 

Jogę powinno się uprawiać codziennie. Specjaliści tematu twierdzą, że lepiej ćwiczyć kilkanaście minut dziennie niż raz-dwa w tygodniu po godzinie. Wykonywanie codziennie serii ogólnorozwojowych ćwiczeń utrzymuje elastyczność i wytrzymałość ciała, buduje kondycję. Nie ma jednak co ukrywać, że nawet zagorzali miłośnicy tej dyscypliny nie są wstanie utrzymać długo takiej dyscypliny. To dlatego tak popularnym rozwiązaniem stały się wyjazdowe obozy jogi.

Dlaczego obozy jogi są tak efektywne?

Każdy sportowiec uprawiający profesjonalnie sport najbardziej ceni sobie serię treningów jakie może przeprowadzić podczas obozów sportowych. To one stanowią zawsze główny punkt przygotowań do zawodów. Ten sam efekt osiąga się podczas obozów jogi dla amatorów tego sportu. Wyjazdy z jogą organizowane przez szkołę GieraDesign stają się namiastką profesjonalnych obozów treningowych.

Efektywność zajęć jogi praktykowanych podczas wspólnych wyjazdów polega przede wszystkim na wspólnym celu. Każdy uczestnik obozu decyduje się na udział w nim ponieważ pragnie ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności. Wspólnota celu powoduje, że wszyscy w równym stopniu angażują się w zajęcia wzajemnie się motywując. Nawet jeżeli ktoś praktykuje jogę codziennie, bardzo często, również podczas ćwiczeń, myśli ćwiczącego krążą wokół pracy czy życia prywatnego. Podczas wyjazdowego obozu można odciąć się od presji spraw zawodowych, codziennych czynności czy zobowiązań. Wszystkie te sprawy zostają w domu, a każdy koncentruje się przede wszystkim na sobie. I to dzięki temu tak skutecznie robi się postępy zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. 

Obozy jogi na łonie natury

Wyjazdy z jogą organizowane są zawsze w starannie wybieranym lokalizacjach. Zwykle są to obiekty położone w malowniczych zakątkach, wśród zieleni, łąk, lasów, gór czy akwenów. Codziennie uczestnicy obozu mają bezpośredni kontakt ze światem przyrody. Jeżeli warunki na to pozwalają, zajęcia jogi odbywają się na wolnym powietrzu. Po zajęciach na uczestników czekają kąpiele, spacery, wędrówki czy przejażdżki. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ