Żywność bio to klucz do zdrowego życia

0
2283
Żywność bio to klucz do zdrowego życia

Żywność ekologiczna, nazywana w skrócie bio to żywność, do której produkcji nie stosuje się nawozów sztucznych, pestycydów, antybiotyków oraz innych regulatorów wzrostu.

Warto także podkreślić, że pożywienie, które można nazwać ekologicznym, produkowane jest bez użycia organizmów genetycznie modyfikowanych, dzięki czemu produkty te bogate są w witaminy, minerały oraz inne ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu składniki odżywcze.
Żywność bio jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie dostarcza do naszego układu pokarmowego żadnych toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Dlatego każdy powinien zainteresować się tym zagadnieniem i produkty powstałe w powyższy sposób włączyć do swojej diety.

Jakie produkty możemy zaliczyć do żywności bio?

Do żywności bio zaliczyć możemy każdy produkt, który posiada na swoim opakowaniu oficjalny znak rolnictwa ekologicznego. Od roku 2010 na terenie Unii Europejskiej obowiązuje symbol, jakim jest euroliść stworzony z białych gwiazdek na zielonym tle. Widząc powyższy znak na produkcie, otrzymujemy pewność, że artykuł został stworzony w ekologiczny sposób i pod ścisłą kontrolą jednostek weryfikujących. Doskonałym tego przykładem może być żywność bio znajdująca się w supermarkecie, jakim jest Kaufland (mowa o https://www.kaufland.pl/asortyment/k-bio.html). Są to artykuły spożywcze, które oznaczone są unijnym logiem produkcji ekologicznej, co oznacza, że wyprodukowane zostały zgodnie z normami wymaganymi przez prawo Unii Europejskiej. Jest to tania, smaczna i przede wszystkim zdrowa żywność.

Gdzie można kupić żywność bio?

Żywność bio warto kupować w zaufanych i dużych supermarketach. Konsument otrzymuje wtedy pewność, że kupując artykuł oznaczony oficjalnym unijnym logiem produkcji ekologicznej, kupuje produkt rolnictwa ekologicznego. Decydując się na zakup takich wyrobów, warto zapoznać się także ze szczegółowym zestawieniem składników odżywczych, jakie zawierają. Znajdują się one najczęściej na opakowaniu danego artykułu. Osoby, które z jakichś przyczyn nie mogą dotrzeć do sklepów, które w swoim asortymencie posiadają żywność bio, mogą rozważyć ich zakup za pośrednictwem internetu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ