Wycieczka safari w Kenii- niesamowite przeżycie

0
2242

Afryka to kontynent, który zarówno fascynował XIX- wiecznych badaczy, jak i intryguje dzisiejszych. Nieprzebrane bogactwo Czarnego Lądu polega bowiem nie tylko na plemiennych kulturach, które do tej pory nie dały się w pełni poznać, ale także na niesamowitych warunkach przyrodniczych. Oprócz suchych, piaszczystych pustyń znajduje się na nim przecież również najdłuższa rzeka świata oraz bogata fauna i flora- różne dla każdego regionu Afryki. Być może to właśnie z tego powodu jednym z najpopularniejszych rodzajów podróży na ten kontynent są wycieczki safari- na przykład do Kenii.

Na czym polega safari?

Dawniej wycieczkę safari w Kenii kojarzono przede wszystkim z wyprawą myśliwską albo długą podróżą karawanem po pustyni. Obecnie jednak safari przybrało o wiele łagodniejszą formę, ponieważ jest to sposób na wypoczynek i rekreację, która polega na podziwianiu i fotografowaniu dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz niezwykle ciekawej flory Wschodniej Afryki.

Wycieczka Kenia- safari

Wyjątkowym miejscem na mapie Czarnego Lądu jest Kenia. To bowiem państwo, na którego terenie znajdują się najpiękniejsze parki narodowe tego kontynentu. Umożliwiają one podziwianie zwierząt, które kojarzą się z Afryką, czyli żyraf, nosorożców czy lwów, w ich naturalnych siedliskach. Rola parków narodowych w Afryce jest nie do przecenienia, ponieważ to właśnie dzięki ich działaniom zdecydowana większość dzikich gatunków może żyć na wolności, rozwijając się w poczuciu bezpieczeństwa.

Wycieczki do Kenii safari to jednak nie tylko podziwianie dzikich zwierząt- niezwykle interesujące są przecież także uroki afrykańskich krajobrazów! Bezkresna sawanna w słynnym na całym świecie parku Serengeti czy pikniki na dnie krateru to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferują biura podróżny w propozycjach wycieczek safari.

Oprócz świata zwierząt i roślin Afryka fascynuje jeszcze jednym światem, a mianowicie plemiennymi cywilizacjami. Wycieczka Kenia safari zakłada poznanie jednej z najbardziej znanych grup Afrykańczyków, a mianowicie Masajów. Nic zatem dziwnego, że podróże w głąb Kenii cieszą się niesłabnącą popularnością.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ