Kurpie i ich przyrodnicze atrakcje – co warto zobaczyć?

0
2199

Dla wielu z nas Kurpie to przede wszystkim folklor i tradycyjne zawody. Warto jednak pamiętać, że ten niezwykły skrawek Polski może się okazać niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody. Jakie atrakcje czekają tu na tych turystów, dla których źródłem największej radości jest możliwość spędzania czasu na łonie natury?
Kurpie to przede wszystkim piękne lasy oraz Puszcza Kurpiowska, na terenie której nie brak ciekawych ścieżek przyrodniczych oraz rezerwatów przyrody. To one najskuteczniej przyciągają turystów, którym marzy się wypoczynek na łonie natury. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Wśród tych rezerwatów przyrody, z których Kurpie mogą być wyjątkowo dumne, znajduje się rezerwat „Podgórze”. Jest on miejscem wyjątkowym, a jego najcenniejszym skarbem są bory sosnowe i świerkowe. Kolejnym rezerwatem, który może się okazać bardzo ciekawym celem przyrodniczej wycieczki, jest rezerwat „Torfowisko Karaska”. To jedno z największych w Polsce torfowisk kontynentalnych, zatem ogromne zainteresowanie tym miejscem dziwić nikogo nie powinno. Łosie, jelenie i sarny, które można spotkać w czasie wędrówki po tym rezerwacie, stanowią kolejną atrakcję dla zakochanych w przyrodzie turystów. Cietrzewie i żurawie są z kolei atrakcjami, które przyciągają tu turystów-ornitologów. Inną atrakcją dla przyrodników są bagna „Kalno”, na terenie których można podziwiać nie tylko ciekawą szatę roślinną, ale i wiele gatunków ptaków. W takich miejscach każdy z nas może się przekonać, jak niezwykłą i różnorodną krainą są Kurpie – region, który z pewnością warto odwiedzić.

www.beautifulnight.pl

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ