Góry Bardzkie i ich atrakcje

0
2197

Być może nie są zbyt często odwiedzanym przez turystów pasmem górskim, jednak na brak atrakcji na ich terenie nie można narzekać. Wycieczki po tak ciekawej części Sudetów, jaką są Góry Bardzkie, mogą przecież każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Na co koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę? Jakimi atrakcjami może nas zaskoczyć to pasmo górskie?
Góry Bardzkie to ciekawe pasmo, które liczy sobie niespełna 20 km długości. Pasmo to rozciąga się między Przełęczą Kłodzką a Przełęczą Srebrną, jest też przedzielone na dwie części malowniczą doliną Nysy Kłodzkiej. Góry te należą do najbardziej złożonych pod względem geologicznym pasm w Sudetach, warto im zatem poświęcić nieco więcej uwagi. Spotkać tu można skały osadowe i wulkaniczne, granitoidów, piaskowców oraz gnejsów. A jakie miejscowości zasługują tu na wyróżnienie? Najważniejszym miastem jest tu Bardo, które może się pochwalić sanktuarium Matki Boskiej Bardzkiej, ruchomą szopką oraz ciekawymi zbiorami sztuki sakralnej. Twierdza Srebrnogórska i Srebrna Góra to kolejne atrakcje, które w czasie pobytu w Górach Bardzkich warto lepiej poznać.
Góry Bardzkie to ciekawe szlaki, dzięki którym górskie wycieczki dla każdego z nas stać się mogą wspaniałą przygodą. To również ciekawe miejscowości, w których czekają na nas i tanie noclegi, i cenne zabytki. Warto się z nimi zapoznać, gdyż każdy z nich jest wyjątkową pamiątką z dawnych czasów.

www.czarodziejskieliny.pl

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ