Słowackie atrakcje: Trenczyn

0
1589

Trenczyn swą popularność zawdzięcza m. in. położeniu w pobliżu Trenczyńskich Cieplic. To jedno z najsłynniejszych uzdrowisk, jakim może się pochwalić Słowacja oraz ważny punkt wypadowy dla tych, którym marzą się ciekawe wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju. Jakimi atrakcjami może się pochwalić Trenczyn?
Trenczyn to przede wszystkim wspaniały zamek, który od lat jest w tej części kraju najważniejszą atrakcją turystyczną. Wznosi się on dumnie nad doliną Wagu, a jego położenie sprawia, że trudno pominąć go w czasie wycieczki po tej części Słowacji. Zachwyca też stare miasteczko, które przyciąga ciekawą zabudową oraz historycznym układem urbanistycznym. Uwagę przyciąga i kościół parafialny z XIV wieku, i gotycka kaplica, przemieniona z czasem na arsenał. Godnie reprezentowana jest tu również sztuka barokowa. Jej wspaniałymi przykładami są m. in. zabudowania wchodzące w skład kompleksu klasztornego pijarów oraz kolumna maryjna, będąca jedną z wizytówek Trenczyna. Ważnym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście jest również Dom Żupny, w którego wnętrzu mieści się obecnie Muzeum Trenczyna.
Słowacja to kraj niezwykle atrakcyjny. W czasie wycieczki po takich miejscowościach, jak Trenczyńskie Cieplice oraz leżący w ich pobliżu Trenczyn można się o tym szybko przekonać. Moc atrakcji czeka tu na każdego, a liczne zabytki sprawiają, że poznawanie Słowacji i jej przeszłości staje się ciekawym i bardzo przyjemnym doświadczeniem.

www.czyzyny.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ