Beskidzkie atrakcje – Trzycatek

0
1631

Dla turystów, którzy odwiedzają Beskid Śląsk, Trzycatek jest bardzo atrakcyjnym punktem w programie wycieczki. Dlaczego?

Trzycatek to specyficzny przysiółek Jaworzynki – popularnego letniska leżącego na terenie Beskidu Śląskiego. Wielkim walorem Trzycatka jest fakt, iż ten przysiółek położony jest tuż przy granicy trzech państw: Polski, Czech oraz Słowacji. Rolę punktu granicznego miejsce to spełniało jednak znacznie wcześniej. Sama nazwa Trzycatek ma nam przypominać o istniejącym tu niegdyś urzędzie celnym, strzegącym przejścia granicznego pomiędzy Węgrami a ówczesnym księstwem cieszyńskim. Pobierane tu cło w wysokości 30% dało początek nazwie Trzycatek, która jest stosowana do dziś. Na co warto zwrócić uwagę w czasie pobytu na terenie tej części Jaworzynki? Z pewnością warto się przyjrzeć obecnej szkole. To budynek pochodzący z początków XIX wieku, który pierwotnie był wykorzystywany jako placówka graniczna oraz koszary wojska austriackiego. W pobliżu tego przysiółka czeka inna atrakcja – niezwykle ważna dla miłośników historii. Są to ślady po szańcach oraz okopach z XVII wieku. Trzycatek może się też pochwalić tak ciekawą budowlą, jaką jest drewniany kościółek – interesujący przykład ludowej architektury. Przysiółek ten jest również świetnym punktem wypadowym w góry. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać wycieczki w tak ciekawe miejsca, jak Wierch Czadeczka oraz Stożek.

Wycieczki po tak ciekawej grupie górskiej, jaką jest Beskid Śląski, każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Dzięki takim atrakcjom, jak słynny Trzycatek, nikt tu na nudę nie może narzekać.

www.innebrzmienia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ