Gdzie pojechać na wakacje zimowe?

0
2368
Gdzie pojechać na wakacje zimowe?

Urlop zimą to mniej popularne rozwiązanie, niż wyjazd w miesiącach letnich. Z drugiej strony aktywny wypoczynek na stoku narciarskim, albo nieco bardziej leniwy na słonecznej plaży to doskonały sposób, aby naładować baterie i wrócić z wakacji z nową energią. Jakie kierunki warto rozważyć?

Zimowe szaleństwo

Zima to czas, kiedy chętnie wybieramy się na narty. Oprócz krajowych miejscowości turystycznych wybierać możemy wśród licznych obiektów w Czechach i Słowacji, które położone są niedaleko granicy. Oczywiście możemy też zdecydować się na nieco dalszą wyprawę, np. do Austrii, zwłaszcza jeśli chcemy mieć pewność, że na miejscu przywita nas śnieg i dobrze przygotowane stoki. Zimy w Polsce bywają kapryśne i nierzadko zamiast białego szaleństwa czekają nas dosyć wysokie temperatury, opady deszczu oraz błoto. Przed wyjazdem pamiętajmy, aby dobrze przygotować się fizycznie do sezonu i sprawdzić dokładnie cały sprzęt, a w razie potrzeby oddać go do serwisu. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko doznania groźnych kontuzji.

Gorące plaże i słoneczna pogoda

Osoby, którym brakuje słońca, mogą zdecydować się na podróż do ciepłych krajów. Przykładem jest Jamajka, która oferuje słoneczne plaże, lazurową wodę oraz możliwość wybrania się na wycieczkę w góry. Zalety tej wyspy opisane są m. in. na portalu Natgeo.

2-10

Wielu osobom kojarzy się ona głównie z legalną marihuaną, jednak warto ją odwiedzić z innych powodów; w Polsce póki co zgodnie z prawem można posiadać tylko nasiona tej rośliny, które można kupić np. w takich sklepach internetowych, jak http://www.royalqueenseeds.pl. Osoby, które wolą udać się na plaże położone nieco bliżej Polski, mogą wybierać wśród europejskich wysp zlokalizowanych niedaleko Afryki, gdzie pogoda dopisuje przez cały rok. Co prawda na niektórych z nich kąpiele nie będą możliwe, jednak zwiedzanie ciekawych zabytków i odpoczynek od zimowej pluchy z pewnością to wynagrodzą.

3-6

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ