Zbyt duża ilość kosmetyku, źle dobrany pędzel i… – poznaj 5 najczęstszych błędów popełnianych przy nakładaniu podkładu

0
2287
Zbyt duża ilość kosmetyku, źle dobrany pędzel i... – poznaj 5 najczęstszych błędów popełnianych przy nakładaniu podkładu

Większość z nas aplikuje podkład na twarz palcami. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak mnóstwo bakterii przenosi się w ten sposób na skórę. Dobrym ruchem będzie zakup odpowiedniego pędzla do podkładu, bo to właśnie przy jego pomocy zrobisz idealny makijaż. Ale to nie wszystko… najważniejsze jest jednak to, aby wyeliminować błędy przy nakładaniu podkładu na buzię, szyję czy dekolt. Jakich gaf nie powinnaś popełniać, by Twój makijaż był perfekcyjnie wykonany?

#1 Zbyt duża ilość kosmetyku

Jeśli nabierzesz na pędzel zbyt wiele podkładu i rozprowadzisz go na twarzy, Twój makijaż nie będzie doskonały. Kosmetyk zgromadzi się w okolicach zmarszczek i uwypukli bruzdy i niedoskonałości, zamiast je zamaskować. Uzyskasz efekt maski, czyli nieestetyczny makijaż. Poza tym nadmierna ilość podkładu na pędzlu sprawi, że na twarzy pojawią się smugi. Nadmiar kosmetyku z pędzla zawsze możesz usunąć chusteczką. Pod żadnym pozorem nie rozcieraj już nałożonego kosmetyku na twarzy – grozi to powstaniem zaczerwienień na buzi.

Wskazówka: staraj się nie zanurzać pędzla bezpośrednio w opakowaniu. Nabierz kosmetyk na dłoń i pozwól mu się ogrzać. Jeśli nie chcesz sobie brudzić rąk, możesz zanurzyć pędzel w podkładzie, ale jedynie ¼ jego włosia. 

#2 Źle dobrany pędzel – ważny jest kształt

Pędzel do podkładu powinien być płaski i nieduży, a jego włosie lekko zwężone ku górze. Właśnie taki kształt pędzla pozwoli równomiernie rozprowadzić podkład i z większą precyzją dotrzeć do kącików nosa czy ust.

#3 Źle dobrany pędzel – ważny jest rodzaj włosia

Istotną kwestią przy doborze pędzla do podkładu jest materiał, z którego pędzel został wykonany. W sklepach znajdziesz dwa rodzaje włosia: naturalne i syntetyczne. Włosie naturalne pochodzi od zwierząt, na przykład: sobola, kuny, wiewiórki, kucyka. Jest bardzo miękkie i może Ci posłużyć na lata, jeśli oczywiście będziesz pędzel odpowiednio pielęgnowała i przechowywała. Główny minus tego typu włosia? Może powodować alergie – wypryski, czy zaczerwienienia. Poza tym naturalne włosie wchłania więcej kosmetyku, co wiąże się z koniecznością częstego  zakupem podkładu.

Pędzle z włosia syntetycznego wytwarzane są z taklonu lub nylonu. Są one twardsze i bardziej sprężyste. Główny plus? Nie powoduje uczuleń. Oprócz tego dużo dokładniej nakłada się nim podkład w porównaniu z pędzlem z włosia naturalnego.

#4 Zła technika aplikacji podkładu

Bardzo ważna jest metoda nakładania podkładu na twarz. Jeśli jesteś amatorką, powinnaś poznać podstawy, które zapewne pozwolą Ci wykonać bezbłędny makijaż. Po pierwsze, jeśli chcesz zrobić sobie delikatny makeup, nie zanurzaj w podkładzie obu stron włosia. Kiedy chcesz osiągnąć mocniejsze krycie, zanurz w kosmetyku obie strony pędzla.

Lekkie krycie: podkład zacznij nakładać od środka czoła, nosa i brody na boki, w kierunku wzrostu włosków na twarzy. Nie dociskaj pędzla buzi, bo powstaną brzydkie smugi. Mocniejsze krycie: powinnaś wklepywać podkład ruchami stemplowymi. Pędzel przyłóż pionowo do twarzy i lekko dociskaj go skóry, robiąc pieczątki, jedna obok drugiej. Rezultat: idealne zamaskowane niedoskonałości (krostki, bruzdki, czy znamiona). 

#5 Nieodpowiednie utrzymanie czystości pędzla

Mycie akcesoriów do makijażu to konieczność Chroni nas przed namnażaniem się na włosiu bakterii, które powodują trądzik. Nieczyszczony pędzel zostawia na twarzy warstwę starego kosmetyku, pozostałości sebum, czy martwy naskórek, przez co makijaż jest nieświeży i mało estetyczny. Pamiętaj, żeby po każdej aplikacji podkładu na twarz myć pędzel pod bieżącą wodą lub zanurzyć go w specjalnym preparacie,
a następnie dobrze wysuszyć. Oprócz tego ważne jest przechowywanie – nie narażaj pędzla na działanie wilgoci czy osadzanie się na nim kurzu. Nieodpowiednie warunki sprawią, że będziesz musiała szybko wymienić go na nowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ