Przeprowadzka za granicę – skorzystaj z przesyłek kurierskich!

0
1440

Przeprowadzka za granicę wiąże się z wieloma logistycznymi przedsięwzięciami. Szukamy opcji przewiezienia całego dobytku, który najmniej obciąży nasz portfel. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej, która zajmuje się przesyłkami międzynarodowymi. Przyjrzyjmy się, dlaczego to rozwiązanie jest optymalne.

Dlaczego wybrać platformę logistyczną przy zagranicznej przeprowadzce?

Za wyborem przedsiębiorstwa kurierskiego przemawia kilka solidnych argumentów. Po pierwsze, przesłanie swojego dobytku w formie paczek zagranicznych jest stosunkowo tanią opcją. Płacimy za konkretną ilość paczek, bez potrzeby wynajęcia całego samochodu dostawczego. Zatrudnienie firmy przeprowadzkowej wiąże się z potrzebą opłacenia pracowników na kilka godzin (w zależności od odległości do miejsca docelowego) oraz uwzględnieniem długiej podróży. Szczególnie opłacalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji platformy logistycznej usług kurierskich, na przykład epaka.pl, który współpracując z największymi firmami kurierskimi w kraju, oferuje najkorzystniejsze ceny.

Kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem kuriera, jest wygoda, jaką ta opcja gwarantuje. Wystarczy zapakować odpowiednio pudła i zamówić kuriera. Usługa door-to-door pozwala na zamówienie odbioru paczek do własnego domu i dostosowanie godziny usługi na odpowiadający nam termin. Dzięki temu nie musimy przewozić ciężkich paczek i nadawać ich w punktach stacjonarnych.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę kurierską?

Na rynku istnieje wiele firm kurierskich, ale nie wszystkie z nich oferują usługę dostarczania paczek poza granice kraju. Ponadto, zapoznawanie się z ofertami wszystkich przedsiębiorstw dostępnych na rynku może okazać się niezwykle uciążliwe i nie przynieść spodziewanych efektów. W związku z tym polecamy skorzystanie z usług platformy wysyłkowej epaka.pl – w tym serwisie możemy przeprowadzić szybką wycenę usługi na podstawie podanych informacji o wadze, wielkości, kształcie i liczbie paczek. W odpowiedzi otrzymujemy koszt usługi proponowany przez kilka przedsiębiorstw kurierskich, takich jak GLS, DPD, UPS, Meest, Paczkomaty InPost czy FedEx.

Jak odpowiednio spakować rzeczy do wysłania?

Przesyłki zagraniczne muszą być odpowiednio spakowane, tak, aby nie uległy uszkodzeniom w trakcie podróży. W tym celu powinno się użyć nowych, przystosowanych do tego kartonów. Przedmioty w pudełkach powinno się układać jak najbliżej siebie, tak, aby wstrząsy podczas podróży nie wpłynęły na ich przesuwanie się w pudłach. Dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie przedmiotów szczególnie wrażliwych na uszkodzenia tekturą, folią lub specjalnym granulatem.

Czy moje przesyłki będą ubezpieczone?

Przesyłki zagraniczne wysyłane za pośrednictwem operatora logistycznego mogą być ubezpieczone bezpłatnie do kwoty kilkuset złotych – jest to jednak uzależnione od wybranej firmy kurierskiej. Dodatkowo możliwe jest wykupienie ubezpieczenia, które podniesie kwotę nawet do kilku tysięcy złotych. W przypadku ewentualnych uszkodzeń mamy oczywiście możliwość reklamacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ