Wynajem samochodów krótkoterminowy i długoterminowy – sprawdź warunki

0
943
Wynajem samochodów krótkoterminowy i długoterminowy

Rozważasz wynajem samochodu, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Planujesz kilkudniową podróż służbową lub urlop, a może czeka Cię wiele miesięcy stażu poza miejscem zamieszkania? Co w takiej sytuacji wybrać? Jaki wynajem będzie najkorzystniejszy?

Najważniejsze informacje

Wypożyczenie samochodu to bezsprzecznie najwygodniejszy sposób na dłuższe i krótsze podróże. Nie musisz planować wyjazdu razem z rozkładem komunikacji miejskiej, ani korzystać z drogich w perspektywie taksówek. Firmy wypożyczające samochody najczęściej oferują:

  • Wynajem krótkoterminowy – do 30 dni
  • Wynajem średnioterminowy – od 1 miesiąca do 2 lat
  • Wynajem długoterminowy – powyżej 2 lat

We Flex Rent a Car, dwie ostatnie opcje są połączone, dzięki czemu oferta jest czytelniejsza, a wynajem długoterminowy to taki, który trwa powyżej 1 miesiąca.

Mimo że ogólna zasada jest taka sama – za określoną opłatą jeździmy wypożyczonym samochodem, który nie jest naszą własnością – to każdy z tych przypadków bardzo się od siebie różni.

Wynajem krótkoterminowy – kiedy warto z niego skorzystać?

Jeśli planujesz podróż służbową czy urlop, to z pewnością zależy Ci, aby docierać wszędzie na czas. Szczególnie ma to znaczenie, gdy jednym z etapów Twojej podróży jest lot samolotem. Większość lotnisk w Polsce jest położona poza ścisłym centrum miast, stąd wynajem samochodu, jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wypożyczalnie najczęściej znajdują się na terenie lotniska, co upraszcza całą procedurę, zwłaszcza jeśli zarezerwujesz samochód z wyprzedzeniem telefonicznie, mailowo lub za pomocą strony www Flex Rent.

Aby skorzystać z oferty wynajmu samochodu, musisz mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport) oraz oczywiście prawo jazdy – powinno być ważne co najmniej 12 miesięcy. W niektórych wypadkach wypożyczalnie biorą pod uwagę również Twój wiek.

W wypożyczalni samochodów Flex Rent a Car możesz także skorzystać z usługi zwolnienia od udziału własnego. To niezwykle przydatna opcja, która zwolni Cię z konieczności pokrywania kosztów napraw czy domagania się odszkodowania od sprawcy kolizji. W przypadku wynajmu krótkoterminowego świetnym rozwiązaniem jest przedpłata paliwowa. Na czym ona polega? Wypożyczony samochód jest zatankowany do pełna i tak powinien być zwrócony. Przedpłata paliwowa sprawia, że nie ma takiej potrzeby. Dzięki temu możesz zwrócić samochód np. zatankowany w połowie bez dodatkowych potrąceń.

Wynajem długoterminowy – rozwiązanie dla firm i osób prywatnych

Zależy Ci na obniżeniu kosztów w firmie? Wybierz wynajem długoterminowy samochodów z Flex Rent a Car! To wygodna alternatywa dla leasingu operacyjnego – wynajem możesz zawrzeć nawet na kilka miesięcy. Ponadto nie musisz wykupować pojazdu po zakończeniu okresu wynajmu. Jako kierowca nie musisz się martwić wydatkami eksploatacyjnymi związanymi z użytkowaniem samochodu. Przez cały okres użytkowania pojazdu formalnie jego właścicielem jest firma, mimo że jako najemca możesz korzystać z niego wedle własnych potrzeb. Nie musisz też wnosić żadnej opłaty wstępnej – płacisz jedynie za okres korzystania z pojazdu (zazwyczaj co miesiąc).

Wynajem długoterminowy to świetna propozycja dla osób prywatnych. Jeśli Twoja praca polega na częstych wyjazdach służbowych, podczas których samochód jest wręcz niezbędny, to wynajem samochodu sprawdzi się doskonale. Dzięki temu w każdym miejscu możesz cieszyć się niezależnością i mobilnością – dokładnie tak, jakbyś miał na miejscu prywatny pojazd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ