Kredyt konsolidacyjny na 144 miesiące

0
1737
Kredyt konsolidacyjny na 144 miesiące

Kredyt konsolidacyjny jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych kredytów bankowych. Wszystko dlatego, że Polacy zaciągają coraz więcej kredytów, mają zdolność kredytową, ale w końcu zaczynają tracić płynność finansową. Nadmiar kredytów, mnogość różnych warunków w ramach współpracy z konkurencyjnymi względem siebie bankami, różne zasady spłaty i inne terminy regulowania comiesięcznych rat, to spory problem.

 Polacy mają świadomość możliwości uzyskania komfortowej współpracy z tylko jednym bankiem i to na atrakcyjnych warunkach. Właśnie dlatego do instytucji bankowych napływa ogromna liczba wniosków o kredyt konsolidacyjny (zobacz oferty banków na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ). Czym jest to zobowiązanie, jaka jest jego podstawa, czy każdy może starać się o konsolidację, na jaki okres współpracy można liczyć poprzez podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Sam kredyt konsolidacyjny jest specyficznym produktem bankowym. Jego istotą wcale nie jest otrzymanie środków pieniężnych na dowolny cel czy środków w ramach konkretnego celu. Oczywiście, w jego ramach można starać się także o finansowe wsparcie, ale nie jest ono priorytetem. Kredyt konsolidacyjny zaciąga się po to, by móc połączyć kilka, spłacanych dotąd zobowiązań kredytowych w jedno zobowiązanie. Pamiętajmy, że dzisiaj co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jeden kredyt gotówkowy, a większość z nich zaciąga takich co najmniej kilka. Ich połączenie pozwala uzyskać optymalny komfort spłaty, zarządzania własnym budżetem  i współpracy z bankiem.

Kredyt konsolidacyjny – istota zaciągania

Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny uznawany jest za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych. To dlatego, że łącząc kilka zobowiązań, nowy bank oferuje znacznie lepsze warunki, a samo zobowiązanie jest finalnie tańsze. Musimy zdać sobie sprawę, że dzisiaj na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, więc instytucje bankowe wręcz walczą o każdego klienta coraz to lepszym i warunkami współpracy. Kredyty zaciągane jeszcze kilka lat temu charakteryzowały się wyższym oprocentowaniem i większymi kosztami dodatkowymi. Ich połączenie pozwala zmienić parametry na te bardziej opłacalne.

Co więcej, kredyt konsolidacyjny wydłuża okres współpracy z nowym bankiem, dzięki czemu połączona, comiesięczna rata jest znacznie niższa. To sprawia, że kredytobiorca lepiej radzi sobie ze spłatą, zwiększone zostają też zasoby jego budżetu. Niższa rata pozwala też poprawić zdolność kredytową, dzięki czemu można zaciągnąć dodatkowe środki.

Z reguły możliwy jest kredyt konsolidacyjny na 144 miesiące, czyli 12 lat. Oczywiście tego rodzaju zobowiązanie jest wielce elastyczne, a sam klient ustala dogodny czas spłaty, liczbę rat oraz inne warunki. Tym samym, coraz częściej brany jest kredyt konsolidacyjny na 15 lat, a nawet kredyt konsolidacyjny na 20 lat. Im dłużej będzie trwać współpraca, tym raty będą niższe, ale za to zwiększają się koszty takiego zobowiązania. To dlatego może warto brać kredyt konsolidacyjny na 10 lat, który nadal wykazuje niskie raty, ale spłaca się odsetki znacznie krócej.

Niektórzy biorą kredyt konsolidacyjny nie tylko dla generowania oszczędności finansowych, ale także dla uzyskania komfortu współpracy z tylko jednym bankiem.

Kredyt konsolidacyjny – warunki banków

Chociaż kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy, to jednak nie może starać się o takie zobowiązanie każdy. Ważna jest zdolność kredytowa, więc bank zawsze generuje raport BIK i KRD, ocenia historię spłat wszelkich zobowiązań. Żąda także zaświadczenia o zarobkach. Jeśli potencjalny kredytobiorca ma zbyt niskie dochody albo jest dłużnikiem, raczej nie ma szans na połączenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Konsolidacja ratuje przed długami, ale taka operacja może być przeprowadzona jeszcze zanim te powstaną.

Kredyt konsolidacyjny – jak znaleźć najlepsze zobowiązanie?

Dobry kredyt konsolidacyjny zmniejsza całkowite koszty, z jakimi musi zmierzyć się kredytobiorca. Tylko wtedy jest opłacalny. Jakie parametry warto brać więc pod uwagę, by móc zaciągnąć rzeczywiście opłacalny kredyt konsolidacyjny? RRSO, czyli wskaźnik mówiący o całkowitych kosztach musi być niższy, aniżeli ten w przypadku spłaty kredytów na dotychczasowych warunkach.

Atrakcyjność i opłacalność kredytów konsolidacyjnych bez problemu udaje się oszacować, weryfikując rankingi kredytowe. To zestawienia, w których porównywane są rozmaite kryteria, jak oprocentowanie, marża, prowizje, odsetki.

Kolejne przydatne narzędzie to kalkulator kredytowy. Ten przybliża nam całkowite koszty. Oczywiście, te konkretne kredytobiorca pozna po wydaniu decyzji pozytywnej, natomiast warto poznać chociaż te szacowane wartości, by móc podjąć racjonalną decyzję o wnioskowaniu o kredyt konsolidacyjny w danym banku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ