Przydatne informacje o kolczatkach

0
212
Przydatne informacje o kolczatkach

Kolczatka drogowa to przykład zabezpieczenia drogowego, dzięki któremu możliwe staje się ograniczenie wjazdu lub uniemożliwienie przejazdu. Wiele osób kojarzy ją z pościgami policyjnymi, ale ma szersze zastosowanie. Można spotkać ją między innymi na parkingach.

Co warto wiedzieć o kolczatkach?

Jeśli ktoś kiedyś oglądał filmy, w których policjanci ścigają kogoś, to mógł mieć okazję zobaczenia kolczatki. Jest to przykład zabezpieczenia drogowego. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko policja sięga po kolczatki. Można je spotkać na terenie różnych obiektów, parkingach. Za ich pomocą skutecznie ogranicza się wjazd do poszczególnych miejsc.

Kolczatki drogowe spotyka się przykładowo na terenie szpitala, firmy, obiektu kulturowego, placówki państwowej, hotelu. Montuje się je w ziemi. Bardzo często znajdują się one pod szlabanem. W ten sposób możliwe staje się szybkie zablokowanie przejazdu do konkretnego miejsca osobom nieupoważnionym. Kolczatka ma specjalne kolce, które kieruje się w stronę wjazdu. Jeśli dany pojazd nie ma przejechać, to zostają one wysunięte.

Czy kolczatka drogowa to dobry wybór?

Kolczatka jest produktem o dużej wytrzymałości. Charakteryzuje się odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, niepodatnością na uszkodzenia mechaniczne. Do jej produkcji sięga się po stal. Głównym zadaniem kolczatki jest oczywiście zablokowanie przejazdu. Wykorzystuje się ją do zatrzymywania różnego typu samochodów osobowych.

Dostępne są także specjalne kolczatki, które są w stanie wytrzymać obciążenie powyżej 4 ton. Mogą posłużyć do uniemożliwienia przejazdu pojazdom ciężarowym. Istotne jest to, aby zostały one wzbogacone o dodatkowe wzmocnienia. W ten sposób nie zostaną zniszczone na skutek przejechania ciężarówki o dużej masie. Kolczatka może mieć kolce lub ostrza.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze kolczatki drogowej?

Za najbardziej skuteczne uznaje się kolczatki wyposażone w ostrza, które wysuwają się w obu kierunkach. Można mieć pewność, że dojdzie do przebicia opon i unieruchomienia pojazdu, jeśli kierowca zdecyduje się sforsować zabezpieczenie drogowe. Dostępne na rynku kolczatki mogą być montowane w podłożu i w progach zwalniających.

Przy zakupie warto mieć na uwadze przede wszystkim wytrzymałość. Istotne będzie także to, w jaki sposób steruje się urządzeniem. Prosta obsługa również ma ogromne znaczenie. Kluczowe jest to, aby móc szybko zareagować, nie dopuścić osób nieupoważnionych do wtargnięcia na chroniony obszar.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kolczatka drogowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ