Woda z solą – najlepszy sposób na nawodnienie organizmu

0
4685
Woda z solą – najlepszy sposób na nawodnienie organizmu

Odwodnienie organizmu może być przyczyną złego samopoczucia oraz szeregu chorób żołądka i dwunastnicy. Samo picie wody nie wystarcza, ponieważ, szczególnie w wysokiej temperaturze, szybko tę wodę tracimy. Jak więc skutecznie nawodnić organizm? Rozwiązaniem okazuje się sól himalajska albo zwykła sól kuchenna dobrej jakości (www.ciechsol.com), która uzupełni braki nie tylko wody, ale także niezbędnych do zdrowego i dobrego samopoczucia mikroelementów. Potrzebujemy ich niewiele, jednak ich niedobór jest silnie odczuwalny. Może być przyczyną bezsenności, bólów głowy, brzucha, pleców, astmy, a także wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Jak pić wodę z solą kuchenną?

Jest kilka trików, które warto zastosować pijąc wodę z solą kuchenną:

  • szklanka wody + sól kuchenna (szczypta) pół godziny przed posiłkiem – uczucie głodu często jest tak naprawdę uczuciem pragnienia, które błędnie interpretujemy. Warto nauczyć się wypijania 1 szklanki wody przed posiłkiem, w ten sposób zjemy dokładnie tyle, ile potrzebuje nasz organizm. Nie za dużo i nie za mało. Nie powinniśmy pić wody w trakcie posiłku, ponieważ w ten sposób rozcieńczamy soki żołądkowe i spowalniamy trawienie,

  • dwie godziny po posiłku powinniśmy wypić 2 szklanki wody z solą kuchenną. Nawodnimy w ten sposób nasz organizm i uzupełnimy braki,

  • jeśli cierpimy na bezsenność, rozwiązaniem może być wypicie tuż przed snem połowy szklanki ciepłej wody z połową łyżeczki soli kuchennej.

Jeśli nie lubisz słonej wody, połóż szczyptę soli na języku i popij wodą. Wystarczą niewielkie ilości soli, a efekty będą naprawdę zaskakująco pozytywne. W przypadku chorób żołądka i dwunastnicy oraz alergii pokarmowych, poprawa nie nastąpi od razu, ale w ciągu 2 miesięcy będzie znacznie lepiej.

Odwodnienie to poważny problem. W zależności od kondycji organizmu, człowiek może przeżyć od 4 do 7 dni bez wody. Po tym czasie umiera. Pierwszymi symptomami odwodnienia jest ogólne osłabienie organizmu, następnie dochodzi do utraty przytomności oraz uszkodzenia organów wewnętrznych.

Jakie czynniki odwadniają organizm?

Kiedy nasze ciało jest odwodnione, czujemy silne pragnienie. To, że chce nam się pić, jest już oznaką niewielkiego, ale jednak odwodnienia organizmu. Brak potu, uczucie suchości na języku, ból oraz zawroty głowy, omamy wzrokowe, skurcze mięśni, przyspieszony oddech, zaparcia oraz senność – takie znaki wysyła nam nasz organizmu w komunikatem – potrzebuję wody oraz mikroelementów! Uzupełnij je!

Czynniki, które wpływają na odwodnienie organizmu to:

  • nadmierne spożycie alkoholu,

  • mała ilość soli w spożywanych posiłkach,

  • zbyt szybkie odchudzanie

  • wymioty oraz wysoka gorączka,

  • leki moczopędne,

  • duża utrata krwi,

  • wstrząs anafilaktyczny,

  • zbyt wysoka temperatura otoczenia,

  • duży wysiłek fizyczny,

  • przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz w samolocie.

Picie wody z odrobiną soli kuchennej skutecznie nawodni organizm bez żadnych skutków ubocznych. To nieprawda, że sól zatrzymuje wodę w organizmie. Nadmierne ilości nie są dobre, ale stosując się do powyższych reguł, odczujemy znaczną poprawę, będziemy zdrowsi, silniejsi i bardziej wydajni każdego dnia.

[Głosów:12    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ