Warto wiedzieć…

0
1365

Kot dla alergika – jaką rasę kota nie uczulającego wybrać?
Spośród tylu możliwych alergii, zarówno kontaktowych (nikiel, proszki do prania, mydła itp.), jak i spożywczych (truskawki, czekolada, mleko), ty jesteś uczulony akurat na kota? Może nie ma nie uczulających truskawek, ale nad kotami pracujemy od dawna. Najpierw założono, że uczula sierść, dzięki czemu rasy takie, jak Devon Rex i Sphinx cieszyły się popularnością. Wkrótce jednak okazało się, że alergenem jest kocia ślina. Od tej pory trwają prace hodowców nad kotem Ashera. Reakcja na milusińskiego jest jednak zawsze indywidualna.

Sól fizjologiczna – zastosowanie do oczu
Przez wzgląd na swoje szerokie zastosowanie powinna na stałe zagościć w domowych apteczkach. Znają ją mamy niemowląt, którym często pomaga w nieżytach małych nosków. Przy infekcjach dróg oddechowych stosowana jest do inhalacji. Sól fizjologiczna dzięki właściwościom nawilżającym idealnie łagodzi podrażnienia śluzówek. Pomoże zmęczonym oczom, a także ułatwi usunięcie ciała obcego.

Ogórek – właściwości odżywcze i zdrowotne
Warzywo dostępne przez cały rok, którego zastosowania są bardzo liczne, zarówno w kulinarnym, jak i kosmetycznym sensie. Ponieważ składa się głównie z wody doskonale napoi ciało i nawilży skórę. Ostatnie badania wskazują na właściwości przeciwnowotworowe. Naukowcy wymieniają lecznicze działanie ogórka w przebiegu raka prostaty i trzustki. Warzywo to zawiera flawonoidy, luteinę, kwas kawowy oraz potas. Reguluje pracę serca i ciśnienie krwi.
Idealny na upalne dni w domowym chłodniku.

www.pobocza.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ