Ćwiczenia z ławeczką do ćwiczeń – praktyczny poradnik

0
1395

Obecnie panuje coraz większa moda na zdrowy styl życia. W jego zakresie zawiera się również aktywność fizyczna. Co jednak, jeśli ktoś wstydzi się wyjść na basen lub po prostu pobiegać? Bez obaw, dla takich osób też jest rozwiązanie. Są to ćwiczenia na ławeczce do ćwiczeń.

Ławeczkę do ćwiczeń można dostać w każdym sklepie sportowym. Umożliwia ona wykonywania prostych, acz skutecznych ćwiczeń na spalenie tkanki tłuszczowej i rozwój mięśni. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla domatorów oraz dla tych, którzy pomimo złej pogody za oknem nie chcą zaniechać aktywności fizycznej.

PODSTAWOWE ĆWICZENIA
Do podstawowych ćwiczeń, jakie można wykonywać z ławeczką zaliczamy:
– brzuszki,
– podnoszenie ciężarków w pozycji leżącej,
– pompki.

TRENUJ MIĘŚNIE BRZUCHA
Brzuszki wykonywane na ławeczce są bardzo skuteczne. Po pierwsze, miękkie obicie jej siedziska sprawia, że w czasie ćwiczeń nie rozboli nas kość ogonowa. Poza tym ławeczkę można obniżyć z jednej strony, przez co znajdziemy się w pozycji „”na skos””, głową w dół. Dzięki temu w czasie ćwiczeń będziemy musieli bardziej napiąć mięśnie brzucha, by się wyprostować.

SIŁOWNIA BEZ PRZYRZĄDÓW
Do podnoszenia ciężarków na ławeczce nie jest potrzebny specjalny stojak na sztangę. Nie trzeba mieć nawet zwykłych ciężarków. Jako ich substytut starczą np. dwie duże, pełne butelki wody. W zależności od wykonywanych ruchów, możemy za ich pomocą ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion.

ZASKAKUJĄCE ZASTOSOWANIE
Pompki na ławeczce? Tak, to jest możliwe. To ćwiczenie jest wykonywane bardziej efektywnie, gdy nogi są na równi z resztą ciała i nie opadają. Opierając je o niską ławeczkę, zyskujemy świetne położenie ciała pozwalające na lepsze ćwiczenie mięśni brzucha i klatki piersiowej.

www.wolabaranowska.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlergia na seler
Następny artykułWarto wiedzieć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ