Trening ATB – ćwiczenia na zgrabny brzuch, uda i pośladki

0
2572
trening atb

Aktywność fizyczna oraz pozostawanie „fit” jest obecnie bardzo modne i może się poszczycić posiadaniem coraz większej ilości zwolenników. Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb, wieku oraz otyłości ćwiczenia to nie tylko powód, dla którego nasza sylwetka prezentuje się znakomicie, ale także okazja do tego, by przygotować się na długie i zdrowe życie, aż do późnej starości. Na siłowniach czy salach fitness nie brakuje różnorodnych form rozrywki oraz ćwiczeń proponowanych w najróżniejszych konfiguracjach, jednak jednym z najlepszych obecnie, najpopularniejszych oraz jednocześnie dających najlepsze efekty ćwiczeń są ćwiczenia ATB. Są to dzisiaj ulubione ćwiczenia wszystkich pań ze względu na możliwość wymodelowania za ich pomocą najbardziej problematycznych partii brzucha, ud, a także ujędrnienia pośladków. Te znakomite ćwiczenia można wykonywać zarówno w swoim własnym domu, jak i w renomowanych siłowniach, w których ostatnimi czasy tego punktu nie może zabraknąć.

Ćwiczenia ATB – najskuteczniejsze dla dolnych partii ciała

Trening ATB należy do jednych z najskuteczniejszych i przynoszących szybko doskonałe rezultaty treningów, podczas których trenowane są dolne partie ciała, które są nie tylko modelowane, ale z których również sprawnie usuwane są nadmiary tłuszczu.  Dzięki nim nasz brzuch, uda oraz pośladki zaczynają przybierać apetyczne kształty, o jakich zawsze każda z pań marzyła, ale które są ciężkie do osiągnięcia w jakiś inny sposób. Zajęcia ATB dają również możliwość wytrenowania i jednoczesnego wzmocnienia swoich mięśni, które nie będzie powodowało zwiększania się ich objętości. Walka z cellulitem skutkuje najlepiej właśnie za pomocą tych ćwiczeń. Kolejną zaletą treningu ATB jest fakt, że w żaden sposób nie obciąża on ani stawów, ani kręgosłupa, który i tak nie ma w dzisiejszych czasach łatwo przy naszym obecnym trybie życia. W tych ćwiczenia bardzo ważna jest jakość, a nie ilość – zdecydowanie ważniejsze jest przykładanie wagi do precyzyjnego i dokładnego, sumiennego wykonania ćwiczenia, zgodnie z techniką, aby trening był faktycznie skuteczny oraz aby nie przyniósł jakichkolwiek niepożądanych dolegliwości.

dlaczego ćwiczenia atb to dobry pomysl

Jak przygotować się do ćwiczeń oraz jaki jest ich przebieg

Jak każdy trening, także ćwiczenia ATB wymagają odpowiedniego przygotowania – najlepsza będzie dziecięcio- czy nawet piętnastominutowa rozgrzewka. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w rytmie mocnej, rytmicznej muzyki, dla łatwiejszego wyliczania taktów podczas kolejnych ćwiczeń. Ćwiczenia warto stosować regularnie, ponieważ dzięki nim możemy zapewnić sobie ukochany plaski brzuch, ale też jędrne uda i pośladki, przyspieszyć spalanie niechcianego tłuszczu czy wzmocnić swoje mięśnie całego ciała. Po takich ćwiczeniach najczęściej również poprawia się nasze samopoczucie – mamy lepszą koordynację, a ruch sprawia, że jesteśmy zwyczajnie szczęśliwsi. Niezależnie od miejsca, w jakim mają się odbywać ćwiczenia – dom czy siłownia – absolutnie konieczne jest pamiętanie o rozgrzewce dla dobra mięśni i braku zakwasów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ