Świętokrzyskie atrakcje: Kałków-Godów

0
2002

Region świętokrzyski ma się czym pochwalić, a czekające tu atrakcje mogą nas zaskoczyć swym bogactwem oraz różnorodnością. Kto w czasie wycieczki po tej części kraju zechce zwiedzić jedno z ciekawszych miejsc kultu maryjnego, ten koniecznie powinien odwiedzić Kałków-Godów. Jakie atrakcje czekają tu na odwiedzających? Co warto zobaczyć w tym miejscu?

Najmłodsze sanktuarium na ziemi kieleckiej przyciąga ciekawą okolicą oraz swą formą. Z pewnością warto zobaczyć tutejszy kościół, w którego wnętrzu znajduje się otoczony kultem obraz Matki Boskiej. Kościół MB Bolesnej Królowej Polski, choć stara się swą formą nawiązywać do kościołów barokowych, jest budowlą na wskroś współczesną. W kościele tym znajduje się kopia wizerunku MB Licheńskiej, którą można zobaczyć w ołtarzu głównym kościoła górnego. W dolnej części tego kościoła na uwagę zasługują z kolei obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego oraz kaplica żołnierzy Armii Krajowej.

Warto też odwiedzić Drogę Krzyżową oraz Golgotę Świętokrzyską – budowlę, która ma przypominać o martyrologii narodu polskiego. Ozdobiona godłami państwa polskiego z różnych okresów historycznych, jest jednym z głównym punktów w programie wycieczki po tej części regionu świętokrzyskiego. Innym miejscem, które ma przypominać o polskiej historii, jest ruchoma Panorama Świętokrzyska, dzięki której można w ciekawy sposób zapoznać się z historią ziemi kieleckiej. Całość robi ogromne wrażenie, zatem Kałków – Godów może się stać ciekawym celem wycieczki dla każdego z nas.

www.pomaranczowe.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ