Sudety i ich atrakcje. Kowary

0
2021

Kowary to jedna z ciekawszych miejscowości, którą warto zwiedzić podczas wędrówek po Dolnym Śląsku. Kowary to przede wszystkim ciekawe sztolnie oraz słynny park miniatur.
To miasto ma również długą i bardzo ciekawą historię. Istniało już w XII wieku i od początku znane było z rozwijającej się w jego okolicy działalności górniczej. Już w połowie XIV wieku istniała w Kowarach dość spora osada górnicza. Z czasem obok górnictwa pojawiły się i inne, równie dochodowe formy działalności. Było to przede wszystkim płóciennictwo oraz tkactwo. Po II wojnie światowej w okolicach Kowar wydobywano uran, co poważnie wpłynęło na ograniczenie tu ruchu turystycznego.
Dziś turyści mogą bez przeszkód zwiedzać Kowary oraz jego największe atrakcje. Przyciąga pięknie odnowiona, zadbana starówka.
Najchętniej odwiedzanymi przez turystów obiektami w Kowarach są jednak wspomniane na samym początku atrakcje: sztolnie oraz park miniatur.
Po dawnym wydobyciu uranu jako pamiątka zachowały się sztolnie, z których jedną udostępniono do zwiedzania. Czy jej zwiedzanie jest na pewno bezpieczne? Tak, ponieważ sztolnia ta służyła jedynie do poszukiwania uranu. Prowadząca przez nią trasa turystyczna ma 1200 metrów długości. Spacer tą sztolnią uatrakcyjniają urządzone w jej wnętrzu wystawy. Można zatem przyjrzeć się ciekawej kolekcji minerałów.
Najbardziej znanym miejscem w Kowarach jest Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Można tu zobaczyć miniaturki najwspanialszych, najbardziej znanych budowli dolnośląskich.

www.willagreenhouse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ