Sudety i ich atrakcje. Ślęża

0
2121

Na terenie tak ciekawego pasma górskiego, jakim są Sudety, nie brak miejsc zachwycających wspaniałymi krajobrazami oraz ciekawą historią. Dla miłośników tajemnic oraz pięknych widoków, wyjątkowo ciekawym celem wycieczki będzie Masyw Ślęży, a dokładniej – jego najwyższy szczyt. Ślęża to jedna z najbardziej tajemniczych gór w Polsce, a wycieczki w jej rejonie każdemu z nas mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu?

Choć Ślęża liczy sobie tylko 718 m. n. p.m., jej masyw prezentuje się wspaniale. Szczyt ten góruje nad otoczeniem, dzięki czemu góra ta już z daleka skutecznie przyciąga uwagę podróżników. Kto postanowi skorzystać z wycieczki po jej zboczach, ten znajdzie jeszcze wiele intrygujących obiektów. Wiadomo, że Ślęża była w dawnych czasach ważnym ośrodkiem kultu pogańskiego. Wiadomo też, że góra ta była ważnym miejscem dla osadnictwa celtyckiego. Do dziś można tu podziwiać pozostałości tajemniczych budowli i wałów, a kamienne rzeźby o zadziwiających kształtach są najbardziej charakterystycznymi obiektami, z jakimi można się spotkać w Sudetach. Na szczycie Ślęży można też zobaczyć ciekawy kościół z połowy XIX stulecia. Czeka tu również Dom Turysty PTTK, w którym można znaleźć noclegi. Jest to dobry punkt dla tych, którzy chcą urządzać ciekawe wycieczki w rejonie Ślęży i lepiej poznawać znajdujące się tu atrakcje.

Dla turystów, których fascynują Sudety oraz ich tajemnice, Ślęża bez wątpienia będzie bardzo atrakcyjnym celem wycieczki. Ta góra to niezwykłe miejsce, które od wielu lat wywiera na turystach ogromne wrażenie.

http://www.turistiko.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ