Pole dance – zalety tańca na rurze

0
1757
Pole dance – zalety tańca na rurze

Ostatnio bardzo popularną aktywnością dla kobiet stały się zajęcia z pole dance, czyli tańca na rurze. Oglądając zawodowe tancerki, które od lat zajmują się uprawianiem tego typu sportu, może się wydawać, że to z pozoru nie trudne ćwiczenia do wykonania. Zdanie zmienia się momentalnie zaraz po pierwszych zajęciach na sali. Kobiety, które myślały, że to lekkie i przyjemne ćwiczenia często przyznają, że nie były przygotowane na aż tak duży wysiłek. Oprócz tego charakterystyczne pozy oraz niełatwe figury wymagają od nas giętkiego oraz elastycznego ciała. Z tego względu pole dance to jeden z lepszych zajęć dla kobiet, które pozwoli na efektowne wyrzeźbienie całego ciała. Czy to koniec zalet, które spotkamy uczęszczając na zajęcia z pole dance?

Trenować każdy może

Pole dance to zajęcia, które odbywają się na specjalnie przygotowanej sali fitness. Na zajęcia przyjść może każdy, nie ważne ile ma lat, ani to jaką ma wagę. Panie, które z początku chcą udać się na swoje pierwsze zajęcia pole dance twierdzą, że są zbyt mało atletyczne oraz wygimnastykowane i często rezygnują. Jedyne co na początku warto mieć to odpowiednią odzież pole dance oraz dobre podejście. Umiejętności tańca na rurze nabywa się z treningu na trening, zatem systematyczność to kolejny warunek, aby pole dance mogło w pełni rozwijać nasze możliwości krok po kroku.

Rzeźbienie sylwetki

Ćwiczenia, które nie wymagają robienia cardio również wpływają na zmniejszanie się tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Co więcej, trening siłowy, jakim jest pole dance przyspiesza metabolizm, a tym samym pozwala na szybsze spalanie zbędnych kilogramów. Jeśli na treningu będziemy dawać z siebie 200%, to możemy w szybkim czasie spodziewać się pierwszych efektów. Pierwszym z nich jest spadek masy ciała. Panie, które regularnie uczęszczają na ćwiczeniach tańca na rurze często są zaskoczone wysmukloną sylwetką. Następną zmianą, którą może oczekiwać nasze ciało będzie wzmocnienie oraz wyrzeźbienie poszczególnych partii. W pole dance najważniejszą rolę odgrywają nasze ręce oraz ramiona. To właśnie one podkreślają się jako pierwsze. W następnej kolejności wyłania się zarysowany brzuch oraz nogi. Panie, które nie tylko pragną zgubić zbędne kilogramy, ale oczekują wzmocnienia całej sylwetki, zajęcia pole dance to ćwiczenia stworzone właśnie dla nich.

Odpowiedni ubiór

Aby przyjść na swoje pierwsze zajęcia należy mieć ze sobą odpowiedni strój. Odzież pole dance dostępna chociażby tutaj: https://rennwear.com/pol_m_Odziez-damska_Odziez-pole-dance-859.html to zestaw składający się z wygodnych legginsów, koszulki oraz butów sportowych. Ze względu na różną powierzchnię, którą możemy spotkać na zajęciach, polecamy zakup butów antypoślizgowych, które uniemożliwia nam na kontuzje oraz poślizgnięcie się w trakcie wykonywania skomplikowanych figur.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ