Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

0
1639

Chociaż radca prawny nie ma takich samych uprawnień, jak adwokat, to w niektórych sytuacjach warto zdecydować się na taką współpracę. Oczywiście nie można wybierać radcy w ciemno, warto wcześniej dokładnie przeanalizować jego doświadczenie oraz kompetencje. Kiedy kancelaria radcowska to będzie dobry wybór?

Czym zajmuje się radca prawny?

Zacznijmy od tego, czy zajmuje się tak naprawdę radca prawny. Otóż jest to osoba udzielająca pomocy w zakresie różnych dziedzin prawa i przeważnie specjalizuje się w określonym zakresie np. rozwodach czy rozliczeniach podatkowych jak Pani Natalia Zielmachowicz prowadząca kancelarię radcaprawny-trojmiasto.pl. Najważniejszym zadaniem radcy prawnego jest reprezentowanie interesów klienta przed urzędami oraz sądami, pomoc w sporządzaniu odpowiednich pism, aktów, umów i innych ważnych dokumentów. Tak, więc Radca Natalia Zielmachowicz może pomóc nam w przypadku sprawy rozwodowej, kompletowania dokumentów, dowodów w sprawie, jednak nie może zostać naszym obrońcą. Tym właśnie różni się kancelaria radcy prawnego od kancelarii adwokackiej.

Kiedy warto się zgłosić do radcy prawnego?

Nawet, jeżeli sprawa wydaje się dość prosta, nieznajomość prawa niestety działa na naszą niekorzyść i inne osoby mogą to wykorzystać. Gdy zmagamy się z jakimś problemem natury prawnej, radca prawny jest pierwszą osobą, do której powinniśmy się zwrócić. Kancelaria radcy prawnego doradzi nam jak postępować w danej sytuacji, jakie kroki poczynić, aby sprawa obróciła się na naszą korzyść. Radca prawny nie tylko może nam doradzić, ale może również zostać naszym reprezentantem w sądzie czy urzędzie, do jego kompetencji należy również opiniowanie umów, zakres jego usług jest szeroki i taka osoba pojawia się w sądzie dużo częściej, niż może nam się wydawać.

Chociaż radca prawny i adwokat zajmują się tak naprawdę bardzo podobnymi rzeczami, to ten pierwszy nie będzie mógł zostać naszym obrońcą w sprawach karnych czy karnoskarbowych. To jest jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ