Nowy Volkswagen – dlaczego warto?

0
912
Nowy Volkswagen

Zakup nowego samochodu to jedna z najpoważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujemy. Wiąże się ona bowiem nie tylko ze stosunkowo dużym wydatkiem, ale również – z koniecznością dokonania wyboru uwzględniającego wiele zmiennych. Dziś odpowiemy na pytanie, dlaczego warto zainwestować w nowe auto prosto z salonu oraz dlaczego powinien to być Volkswagen.

Zalety kupowania nowych aut

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadają sobie osoby kupujące pierwsze w życiu auto czy chcące wymienić używany obecnie model dotyczy tego, czy ma to być samochód nowy, czy używany. Ta druga opcja ma w Polsce własne grono zwolenników. Pytanie tylko, czy jest to rozwiązanie optymalne? Czy jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” nie okaże się, zalet posiadania nowego samochodu jest tyle, że szybko przeważą szalę na korzyść tego rozwiązania.

Wymienimy ich tu kilka:

  1. Kupując nowy samochód nie musimy martwić się o to, w jakim jest on stanie technicznym, kto nim jeździł wcześniej, ile kilometrów na nim „zrobił” i czy pojazd nie ma uszkodzeń, o których nie poinformował nas sprzedający. To właśnie te elementy są największa zmorą osób kupujących samochody używane.
  2. W salonie czeka nas profesjonalna obsługa, możliwość skorzystania z licznych promocji oraz oczywiście przetestowania wybranego modelu. Dobrym przykładem takiego podejścia jest salon VW Centrum Poznań. Ponadto salonie można otrzymać fachowe informacje dotyczące specyfiki danego modelu, kalkulacje kosztów związanych z różnymi modelami finansowania zakupu.
  3. Nie można też nie wspomnieć o możliwości dopasowania wybranego modelu do indywidualnych preferencji kupującego. Kolor lakieru, tapicerka czy rodzaj klimatyzacji – tylko kupując nowy samochód możemy decydować o tych wszystkich elementach i mieć dokładnie taką wersję, jaką chcemy – bez konieczności chodzenia na kompromisy.
  4. Auto z salonu Volkswagena to również kilkuletnia gwarancja, dzięki której nie musimy się martwić o koszty ewentualnych napraw.
  5. Salon VW w Poznaniu oferuje również swoim klientom atrakcyjne warunki ubezpieczenia – a jak wiadomo jest to jeden z tych wydatków, których najbardziej obawiają się kierowcy.

Dlaczego warto kupić nowego Volkswagena?

Po pięciu latach wartość nowego samochodu spada o połowę – to jeden z najpopularniejszych mitów dotyczących nowych samochodów. W swojej bardziej ekstremalnej wersji mówi on nawet o trzech latach. O tym, jak niewiele jest w nim prawdy łatwo się przekonać porównując ceny poszczególnych marek i modeli. Warto przy tym pamiętać, że niektóre z nich bardziej trzymają cenę, inne mniej. Samochody Volkswagen z pewnością należą do tej pierwszej grupy. Modele takie jak Volkswagen Golf czy Volkswagen Passat od wielu lat utrzymują się w czołówce najchętniej kupowanych samochodów w Polsce – i dotyczy to zarówno samochodów nowych, jak i używanych.

Potwierdzają to liczne statystyki. Jedną z nich jest ta dotycząca liczby nowych samochodów zarejestrowanych w Polsce w danym roku (statystyka ta dotyczy wszystkich aut rejestrowanych po raz pierwszy w naszym kraju). Volkswagen od lat znajduje się w czołówce tego zestawienia. W 2019 r., z liczbą 81 625 zarejestrowanych aut, był jego zdecydowanym liderem – zresztą nie po raz pierwszy. Nie trzeba więc chyba nikogo przekonywać, że nowym samochodom Volkswagen gwałtowny spadek wartości nie grozi.

Oczywiście kwestia tego, jaki jest potencjał danej marki pod kątem sprzedażowym nie jest jedyną, którą warto poruszyć mówiąc o tym, dlaczego warto wybrać się do salonu VW i kupić auto tej marki. To jednak zdecydowanie temat na kolejny, obszerny materiał. Bo o zaletach tych samochodów można napisać naprawdę wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ