Trzy kroki do samodzielnego szycia w domu

0
1066
maszyny na doszycia

W dawniejszych czasach motywacją do szycia w domu były braki zaopatrzeniowe w sklepach odzieżowych. Domowe szycie znów zaczyna być popularne. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że uszyta przez nas odzież ma charakter typowo indywidualny. Prawdopodobieństwo, że ktoś stworzy taki sam egzemplarz, jest znikome. Do tego, możemy ściśle dopasować strój do naszej figury oraz wymiarów. Rozpoczynając przygodę z krawiectwem, warto pamiętać o trzech ważnych kwestiach.

Kurs szycia

Krawiectwo, tak jak każda dziedzina rzemieślnicza, związane jest z koniecznością zdobycia odpowiedniej wiedzy i praktyki. Gdy chcemy samodzielnie uszyć jakąś rzecz, możemy wybrać co najmniej trzy ścieżki działania.

Pierwszym rozwiązaniem jest zdobycie co najmniej podstawowych kwalifikacji w zakresie szycia odzieży. Niektórzy decydują się na wzięcie udziału w stacjonarnym lub internetowym kursie krawieckim organizowanym przez firmę szkoleniową. 

Dobrymi nauczycielami są także osoby z naszego otoczenia, które posiadły już wiedzę w tej dziedzinie. Pomocna może być zatem mama, babcia lub ciocia. W niektórych rodzinach specjalistami w zakresie szycia są także panowie.

Popularnym źródłem wiedzy są blogi krawieckie oraz filmiki na różnego rodzaju portalach. Niezależnie od tego, kto będzie nas uczył, to na pewno przekaże nam wiele ciekawych rozwiązań w kwestii szycia.

Zakup maszyny do szycia

Podstawowym narzędziem osób zajmujących się szyciem odzieży jest maszyna do szycia. Współczesne maszyny to niesamowicie funkcjonalne urządzenia. Te, które przeznaczone są do domowego szycia, występują w niewielkich rozmiarach. Są kompaktowe i łatwe w przenoszeniu. Bez problemu można je przechowywać w szafce lub na półce.

W sprzedaży jest wiele różnych rodzajów maszyn w różnym przedziale cenowym. Wśród uznanych producentów maszyn do szycia znajdują się między innymi: Brother, Singer, Elna, czy Janome. Poszukując maszyny do szycia na potrzeby domowe, warto przejrzeć ofertę sklepu Szyj.pl. Znaleźć tu można urządzenia o znakomitych parametrach.

Nawet te najtańsze maszyny, posiadają w podstawowym wyposażeniu między innymi kilkanaście programów ściegowych, chwytacz wahadłowy, regulację długości i szerokości ściegów, regulację docisku stopki, półautomatyczne obszywanie dziurek, oświetlenie pola pracy, wolne ramię, możliwość szycia podwójną igłą lub możliwość szycia wstecz, czy regulację naprężenia nici górnej. Na wyposażeniu znajdują się także różnego typu stopki, zestawy igieł, rozpruwacz, płytka do cerowania, i szpulki. Warto dodać, że sprzęt ten jest nie tylko użyteczny, ale również świetnie się prezentuje.

Szablony z wykrojami

W całym procesie szycia niezwykle istotne znaczenie ma właściwy krój stroju. Właściwie to od niego wszystko się zaczyna. Sprawdzonym rozwiązaniem w tej kwestii jest korzystanie z profesjonalnych szablonów krawieckich. Są one publikowane w postaci czasopism krawieckich, w których umieszcza się stosowne modele. Popularnym na całym świecie wydawnictwem modowym jest Burda. Oryginalne i efektowne wykroje krawieckie oferuje również polska marka iNEEDle.

Korzystając z takich szablonów, możemy uszyć każdy rodzaj odzieży i różnych modowych akcesoriów. Bez problemu znajdziemy wykrój na sukienkę, spódnicę, kombinezon, spodnie, koszulę, marynarkę, płaszcz, czy kurtkę. Szeroki wybór publikacji z wykrojami pochodzącymi od Burda oraz iNEEDle oferuje sklep Szyj.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ