Wirtualne biuro, czyli adres na siedzibę firmy, do polityki prywatności lub regulaminu

0
1294
Wirtualne biuro

Obecnie każda szanująca się strona internetowa czy sklep www musi posiadać politykę prywatności, informacje o ciasteczkach, ewentualnie regulamin.

Również większość osób pracujących w branży informatycznej wykonuje swoje obowiązki za pomocą własnej działalności gospodarczej.

Jeśli użyty adres w regulaminach lub adres podany jako siedziba firmy jest adresem Twojego mieszkania a niekoniecznie jesteś zainteresowany dalszym ujawnianiem go to zainteresuj się terminem „wirtualne biuro”.

Wirtualne biuro – adres rejestracyjny dla firm

Na pierwszy rzut oka wirtualne biura oferują po prostu jakiś adres, często w krajach anglosaskich zwany jest on adresem rejestracyjnym np. Registered Office Address Service.

Adres wirtualnego biura służy jako oficjalny adres siedziby spółki, fundacji czy po prostu działalności gospodarczej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rejestrując spółkę czy działalność podawać po prostu adres swojego mieszkania, ale od pewnego czasu mamy internet i jako społeczeństwo przykładamy coraz większą wagę do utajnienia zarówno swojego wizerunku jak i danych adresowych.

Internet to niestety szereg portali, które w bezkarny sposób kopiują dane z CEiDG czy KRS oraz masa różnej maści przestępców, którym marzy się skompletowanie wszystkich naszych danych osobowych w celu chociażby skopiowania sobie karty SIM i wypłacenia naszych pieniędzy z banku.

Z drugiej strony takie wirtualne biuro jak na przykład VSL-System oferuje adres na siedzibę firmy, spółki czy działalności gospodarczej za 45 zł netto miesięcznie.

VSL-System prowadzi wirtualne biura w Warszawie, w Śródmieściu.

Warto przemyśleć sprawę czy nie lepiej za tę kwotę posługiwać się warszawskim adresem wirtualnego biura np. pisząc regulaminy na stronę www, politykę prywatności, politykę ciasteczek itd.

Oczywiście aby adres wirtualnego biura mógł być wpisany do wyżej wymienionych dokumentów jako adres rejestracyjny naszej firmy to musi on wcześniej stać się adresem siedziby firmy, czyli najpierw na adresie wirtualnego biura rejestrujemy siedzibę działalności gospodarczej, spółki czy fundacji a dopiero później wpisujemy go we wszelkie możliwe regulaminy czy polityki.

Adres wirtualnego biura nadaje się również dla osób zatrudnionych w taki sposób, że z jednej strony osoby te pracują u pracodawcy, ale mają własną działalność gospodarczą. W takiej działalności także można wykorzystać adres biura wirtualnego jako adres jej głównej siedziby – tzw. główne miejsce wykonywania działalności i biorąc faktury chociażby na stacji paliw podawać adres wirtualnego biura a nie swojego mieszkania.

Wirtualne biuro to jedynie wirtualny adres?

Wirtualne biuro to nie tylko usługa wynajęcia adresu. Wirtualne biuro to obecnie poważna instytucja podlegająca w niektórych aspektach pod te same regulacje, pod które podlegają banki – Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Aby zapewniać osobie prowadzącej działalność gospodarczą adres na siedzibę, wirtualne biura muszą posiadać odpowiednie zaplecze techniczne. Obowiązkowe są sale do spotkań lub salki konferencyjne.

Wpisując w internet wirtualne biura Warszawa na pewno znajdziesz dużo biur wirtualnych posiadających sale, ale oferta VSL-System wyróżnia się na tle całej branży, gdyż już w abonamencie 45 zł netto miesięcznie znajduje się pięć godzin pobytu w sali spotkań.

Wirtualne biuro to także personel odbierający listy zwykłe i polecone, z informacją na żywo dotyczącą odebranej korespondencji.

Dlaczego wirtualne biura są w Warszawie?

Wirtualne biura już przynajmniej od ośmiu lat znajdują się w różnych miastach Polski, również w tych znacząco mniejszych, jak chociażby Legnica czy Grodzisk Mazowiecki.

Posiadając jednak spółkę warto rozważyć utworzenie siedziby spółki w Warszawie a nie tam, gdzie mieszkamy a ponieważ oferta siedziby za 45 złotych netto miesięcznie jest bardzo konkurencyjna to warto rozważyć wirtualne biuro w Warszawie od VSL-System.

Spółka jest odrębną osobą prawną i wybór miejsca siedziby rzutować będzie na to, gdzie rozliczy się z podatkami, jakie interpretacje podatkowe ją obejmą i ile czasu będzie trzeba czekać na rozprawę, jeśli naszą spółkę ktoś pozwie do sądu.

Wszystkie te parametry są w Warszawie optymalne, czyli podatki się rozlicza bezpiecznie, bo firm jest bardzo dużo i dzięki temu nasza spółka ginie w tłumie i nie ma kontroli skarbowej, interpretacje podatkowe są liberalne a jak ktoś nas pozwie do sądu na wiosnę to do jesieni mamy spokój, gdyż sąd gospodarczy w Warszawie już przed COVIDEM był zapchany.

Dodatkowo dobrze jest podawać w polityce prywatności czy regulaminie znany, prestiżowy adres. Wirtualne biuro VSL-System oferuje między innymi adres Aleje Jerozolimskie 85 lokal 21, który jest adresem ogólnie znanym w całej Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ