Naszyjnik z pereł Akoya – wszystko co warto o nim wiedzieć

0
1462
Naszyjnik z pereł Akoya

Kiedy myślisz o biżuterii perłowej, co przychodzi ci na myśl? Możliwe, że to błyszczący, śnieżnobiały naszyjnik z pereł na sznurze. Być może przypomina Ci się stary olśniewający naszyjnik noszony przez twoich przodków, który zawsze urzekał cię jako dziecko. Jest bardzo prawdopodobne, że taki naszyjnik został wykonany z pereł Akoya.

Perły prawdziwe Akoya – czym się charakteryzują?

Perły Akoya to specjalność japońskich farm pereł. Pierwsze perły hodowane pojawiły się już na początku lat dwudziestych XX wieku. Ponieważ perły Akoya są perłami wysokiej jakości, oprawia się je jedynie w złoto.  Można zauważyć, że Akoya wygląda bardzo podobnie do pereł słodkowodnych. Jednak porównując je obok siebie, zauważymy różnice. Na przykład perły Akoya są zazwyczaj większe, gładsze, okrąglejsze, a także  bardziej błyszczące niż perły słodkowodne. Jeśli szukasz niezwykłego prezentu, wybierz właśnie na prezent biżuterię z pereł hodowlanych z gatutunku Akoya.

Naszyjnik z pereł Akoya – jak wygląda?

Perły Akoya są zasadniczo kulistymi białymi perłami z lustrzanym połyskiem, chociaż można je również znaleźć w innych odcieniach, na przykład czarnych lub szarych. Perły Akoya są znane z tego, że mają najbardziej olśniewający połysk w porównaniu z innymi rodzajami pereł wytworzonych przez inne małże. Perła Akoya jak na stronie https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-perel była oryginalną hodowlaną perłą produkowaną przez japońską ostrygę Pinctada Fucata Martensi na początku XX wieku, która ze względu na swój niewielki rozmiar wytwarza tylko jedną perłę o maksymalnej średnicy około 10 mm. Perły Akoya to klasyczne białe perły uwiecznione przez Jackie Onassis, Coco Chanel i Audrey Hepburn, a ostatnio  noszone przez Michele Obama i Jennifer Aniston. Nigdy się nie nudzą i nigdy nie wychodzą z mody.

Naszyjnik z pereł

Jak nosić naszyjniki z pereł?

Czy wypada nosić taką biżuterię na co dzień? Oczywiście są odpowiednie na takie okazje jak  ważne uroczystości prywatne i firmowe, randki czy spotkania biznesowe. Noszenie klasycznego naszyjnika z pereł to duma i przywilej dla wielu kobiet w każdym wieku. Noszenie pereł w dzisiejszych czasach nie ma nic wspólnego z tym, że wyglądasz jak twoja babcia. Wręcz przeciwnie, twoja babcia byłaby dumna, ponieważ perły są rzeczywiście jednymi z najcenniejszych klejnotów w Twojej szkatułce.

Naszyjnik z pereł – do czego zakładać?

Noszenie pereł o klasycznym kroju może towarzyszyć każdemu strojowi – musi też towarzyszyć niektórym strojom.  Designerski biały naszyjnik z pereł słodkowodnych może wyglądać wspaniale i nowocześnie, jeśli połączysz go poprawnie z ubraniami i innymi akcesoriami. Zobacz przykład na stronie https://esclusiva.pl/naszyjniki . Będzie to połączenie wytwornego wyrafinowania i efektownej nowoczesności. Piękno naszyjników z pereł polega na tym, że można je nosić każdego dnia, dzięki czemu za każdym razem wyglądają inaczej. Niezależnie od tego, czy nosisz bardziej eleganckie stylizacje czy też bardziej codzienne, naszyjnik z pereł dobrej jakości będzie twoim sprzymierzeńcem.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ