Szkło hartowane na wymiar – kiedy warto się na nie zdecydować?

0
870
Szkło hartowane na wymiar

Ochrona ekranu telefonu to bardzo ważna kwestia, którą powinniśmy rozważyć zaraz po zakupie nowego smartfona. Do wyboru mamy albo folię ochronną, albo szkło hartowane. Mimo że wszystko wydaje się idealne przed odebraniem naszego szkła, czy folii, to już po często czujemy rozczarowanie. Dzieje się tak dlatego, że zauważamy, iż nasze szkło lub folia nie pokrywają całej powierzchni ekranu. Jeśli chcemy tego uniknąć, to powinniśmy zainwestować w szkło hartowane na wymiar.

Za małe szkło hartowane – dlaczego to tak przeszkadza?

Szkła hartowane naklejamy nie tylko na nasze komórki, ale również na laptopy. Jeśli chodzi o smartfon, to często, mimo iż zaopatrujemy się w szkło zgodne z naszą marką telefonu, to po jego nałożeniu wcale tego nie odczuwamy. Szkło, mimo że ma kształt naszej komórki, to jest jednak od niej nieco mniejsze. Wynikiem tego jest nieestetyczny wygląd, szczególnie gdy na krawędzi szkła dodatkowo pojawiają się pęcherzyki powietrza.

Dodatkowym problemem związanym ze zbyt małym szkłem, jest zbieranie się brudu w przerwie między nim a krawędzią smartfona, czy też laptopa. Jeśli szkło hartowane jest za małe, to zauważymy, że będzie się ono dosyć mocno odznaczać. Z czasem jego krawędzie mogą się również szczerbić i niszczyć cały wygląd naszego sprzętu.

Szkło hartowane na wymiar – gdzie się sprawdzi?

Tego typu szkło ochronne sprawdzi się na każdych powierzchniach, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia, albo na takich, które są na tyle niestandardowe, że nie możemy ich zabezpieczyć za pomocą dedykowanego im produktu. Najlepiej wtedy sprawdzi się szkło hartowane na wymiar. Możemy za jego pomocą zabezpieczyć nie tylko smartfony, ale i laptopy, tablety, a nawet smartwatche. Możemy zabezpieczyć także całkiem inne urządzenia, które mają elementy na tyle delikatne elementy jak wyświetlacze. Mogą być to urządzenia kuchenne i ogólnie domowe.

Szkło hartowane na wymiar – jak to działa?

Zamówienie szkła idealnie pasującego do naszego smartfona nie jest szczególnie trudne. Wystarczy zmierzyć powierzchnię, na której ma znaleźć się szkło hartowane na wymiar. Podać musimy najczęściej szerokość oraz wysokość powierzchni w milimetrach. Ważne jest również podane w milimetrach zaokrąglenie rogów.

Dodatkowe usługi przy dobieraniu szkła hartowanego na wymiar

Oczywiście podczas zamawiania idealnie dopasowanego szkła ochronnego możemy zdecydować się na jego konkretny rodzaj. Do wyboru mamy wyjątkowo wzmocnione, nietłukące się szkła, albo takie, które redukują widoczność odcisków. Dla osób, które wyjątkowo denerwują się na myśl o jakichkolwiek śladach dotyku na szkle hartowanym, idealną opcją będzie wybór szkła MATTE. Pozwala ono cieszyć się jednolitą, matową i elegancko wyglądającą powierzchnią. Dzięki niej nasze szkło na wymiar zawsze wygląda dobrze. Dodatkowo o wiele łatwiej nam się z niego korzysta. Nie pojawiają się bowiem przeszkadzające refleksy światła, które zaburzają sprawne i wygodne użytkowanie smartfona, laptopa, tabletu, czy jakiegokolwiek innego urządzenia z wyświetlaczem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ