Prezent dla mężczyzny – dlaczego zawsze mamy z nim problem?

0
1141
Prezent dla mężczyzny

Prezenty zarówno dla naszych bliskich, jak i dla znajomych lub też osób, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień, mogą spędzać nam sen z powiek. Najwięcej kłopotu sprawiają nam najczęściej prezenty dla mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie radzić z tego typu problemem? Zapraszamy do naszego poradnika prezentowego na każdą okazję. 

Prezenty dla mężczyzn, a problem z ich wyborem

Upominki, czy też większe prezenty na specjalne okazje dla mężczyzn mogą być dla nas kłopotliwe, ponieważ zazwyczaj płeć silna ma skonkretyzowane potrzeby i nie zawsze jej przedstawiciele mogą być zadowoleni z uniwersalnych prezentów. Takimi standardowymi prezentami są np. skarpetki, krawaty, zestawy narzędzi, czy też karty upominkowe do wybranego sklepu. Nie zawsze mogą okazać się to trafione wybory, ponieważ obdarowywany może pomyśleć, że poszliśmy drogą na skróty. O ile, jeśli chodzi o unikalne prezenty dla kobiet mamy większy wybór, to przy podarunkach dla mężczyzn musimy się sporo nagłowić. Dlatego też ważna jest obserwacja, dobry wywiad, a nawet pytanie wprost lub prośba o zrobienie listy życzeń. Choć te ostatnie pomysły na prezent mogą być również uważane za ignorancję, to z drugiej strony można je wytłumaczyć troską o wybór najlepszego, najbardziej przydatnego upominku. 

Jak dopasować je do okazji?

Obdarowujemy mężczyzn w ciągu roku nieco rzadziej niż kobiety, bardzo często są to przedstawiciele płci silnej, których nie dobrze nie znamy. Są to najczęściej podarunki związane z urodzinami, imieninami, świętami. Bardzo często jednak są to prezenty dla naszych współpracowników – dla swojego kolegi z zespołu, szefa, czy też kontrahenta w ramach podziękowań. Wtedy to, dzięki większym możliwościom finansowym można pokusić się o konkretny, wartościowy prezent. Tego typu upominki to przede wszystkim zegarki męskie. Powszechnie wiadomo, że mężczyźni posiadają kilka zegarków, by dobrać je do danej stylizacji. Jeśli mamy do czynienia z dyrektorem-sportowcem możemy sprezentować mu smartwatcha w eleganckiej odsłonie. Jednak nie tylko zegarki cieszą się powodzeniem podczas uroczystości związanych z pracą – często, szczególnie podczas przejścia na emeryturę, czy też pożegnania związanego ze zmianą pracy wybiera się dla swojego byłego współpracownika ekspres do kawy, voucher na luksusowy wyjazd lub galanterię skórzaną. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat prezentów dla mężczyzn?

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dobrze oszacować gust i potrzeby mężczyzny, dla którego kupujemy podarunek. Warto zatem przede wszystkim zachować dowód zakupu, by potem móc w konsultacji z obdarowywanym wymienić prezent. Zdarza się, że w niektórych sklepach możliwa jest jedynie wymiana, a nie zwrot gotówki. Najczęściej są to sklepy stacjonarne, dlatego też najkorzystniej jest wybierać te online. Zwroty obecnie są wydłużone, a ceny o wiele niższe, dzięki czemu można pozwolić sobie na dużo lepszy prezent. Czasem zdarza się, że do zakupu niektórych upominków online można nawet otrzymać bon rabatowy na zakupy dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ