Mikrodermabrazja – jakie są wskazania do zabiegu?

0
1331
mikrodermabrazja - jakie daje efekty?

Mikrodermabrazja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych, w salonie kosmetycznym. Polega na mechanicznym, kontrolowanym ścieraniu martwego naskórka. Podczas zabiegu usuwa się kolejne warstwy naskórka, przez strumień mikrokryształków. Zabieg jest dedykowany osobom, zmagającym się z przebarwieniami, trądzikiem, nadmiernym wydzielaniem sebum czy zatkanymi porami. Jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny.

Ogromną zaletą tego typu zabiegu jest całoroczność, czyli mikrodermabrazję również można wykonywać wiosną i latem, promienie słoneczne w tym nie przeszkadzają. Jedynym warunkiem jest zabezpieczenie skóry kremem z wysokim filtrem, ponieważ jest ona bardziej wrażliwa po zabiegu.

Kto może wykonać mikrodermabrazję?

Mikrodermabrazja jest dedykowana wszystkim osobom, które chcą się pozbyć problemów skórnych, takich jak:

  • przebarwienia potrądzikowe lub posłoneczne,
  • blizny potrądzikowe,
  • rozszerzone pory,
  • zaskórniki,
  • rozstępy,
  • zmarszczki,
  • szara, przemęczona skóra
  • wiotka skóra.

Mikrodermabrazja sprawdza się świetnie u osób o tłustej oraz grubej skórze. Dlatego polecana jest również mężczyzną, którzy chcą poprawić kondycję swojej skóry.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/skora-sucha-jak-sie-objawia/

Przeciwskazania do wykonania mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji jest odradzany osobom, które posiadają skórę nadwrażliwą, atopową, trądzik różowaty oraz aktywny trądzik pospolity. Odmówić można zabiegu również osobie, która posiada zmiany skórne o charakterze bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.

Jakie efekty daje mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który można wykonać solo lub w połączeniu z innymi zabiegami. Dzięki temu można osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty.

Po zabiegu mikrodermabrazji nasza skóra jest rozjaśniona, promienna i odświeżona. Koloryt wyrównany, a pory odblokowane. Od liczby wykonanych zabiegów zależy efekt. Zalecane jest wykonanie całej serii, czyli 5-10 zabiegów, w odstępach około 3-4 tygodniowych. Z każdym zabiegiem skóra wygląda lepiej.

Efekty po całej serii zabiegów mikrodermabrazji, utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Bardzo ważna jest wtedy pielęgnacja, stosowanie kremu z filtrem i odpowiednie nawilżenie skóry.

Źródło: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ