Jak wykonać manicure hybrydowy?

0
266
Jak wykonać manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy sposób stylizacji paznokci. W salonach kosmetycznych jego wykonanie jest dość kosztowne, ale znacznie taniej można wykonać hybrydy samodzielnie w domu. Wystarczy tylko zakupić odpowiedni zestaw do hybryd i nabrać trochę wprawy.

Narzędzia niezbędne do wykonania manicure hybrydowego

Bez względu na rodzaj manicure podstawą jest zestaw składający się z nożyczek, cążek do usuwania skórek oraz różnego rodzaju pilników, które pozwalają nadać paznokciom określony kształt i przygotować do nałożenia hybrydy.

Zaczynając przygodę z samodzielnym nakładaniem hybryd, koniecznie należy zaopatrzyć się w specjalną lampę LED/UV do utwardzania poszczególnych warstw. W zależności od firmy zestaw startowy składa się nie tylko z samej lampy, ale dodatkowo zawiera cleaner, 2-3 bazy do paznokci, 2-3 lakiery oraz top. Oczywiście bazy i lakiery można dowolnie uzupełniać i zmieniać.

Wykonanie hybrydy krok po kroku

Przed przystąpieniem do właściwego wykonania hybrydy, należy odpowiednio przygotować paznokcie. Przede wszystkim należy usunąć skórki i nadać paznokciom pożądany kształt. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokciowej za pomocą polerki i jej oczyszczenie cleanerem. Na tak przygotowaną płytkę można nakładać odpowiednio dobraną bazę do paznokci.

Baza do paznokci wygładza wszelkie nierówności płytki, wzmacnia ją oraz stanowi podkład pod właściwy lakier. Po nałożeniu bazy należy utwardzić ją pod lampą. Teraz przyszedł czas na nałożenie lakieru hybrydowego i jego utwardzenie pod lampą. Ostatnim etapem jest nałożenie topu, który dodaje ostatniego błysku manicure i utrwala jego efekty. On również wymaga utwardzenia lampą UV/LED.

Jakie bazy do paznokci wybrać?

Dobrze dobrana baza do paznokci zapewnia nie tylko trwałość manicure hybrydowego (nawet do 4 tygodni), ale wzbogacona o dodatkowe składniki odżywcze (keratyny, witaminy) wzmacnia płytkę paznokciową. Zmniejsza jej łamliwość i niweluje przebarwienia.

Gęsta baza do paznokci pozwala także na ich odpowiednie modelowanie oraz przedłużanie nawet do 5 mm. W tym przypadku najlepiej sprawdza się baza kauczukowa, która jest niezwykle elastyczna i doskonale chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ