Loty liniami Qatar Airways – dokąd polecisz z Katowic?

0
2278
Loty liniami Qatar Airways – dokąd polecisz z Katowic

Loty liniami Qatar Airways pozwalają dostać się na inne kontynenty, np.: do Azji, Afryki. Komfortowe przeloty, zwykle z przesiadkami, odbywają się z lotnisk w wielu dużych polskich miastach

Qatar Airways to katarskie narodowe linie lotnicze. Dzięki przewoźnikowi znad Zatoki Perskiej można dostać się w wiele miejsc na świecie z polskich miast. Jednym z nich są Katowice, skąd poleci się do: Johannesburga, Bangkoku, Seulu, Baku czy na Sri Lankę.

Loty do Johannesburga

Johannesburg w Południowej Afryce to miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia. Lot z Polski trwa około 1618 godzin. Panoramę miasta można zobaczyć z budynku centrum handlowego Carlton Centre, na szczycie którego znajduje się taras widokowy Top of Africa. Na południowo-zachodnich przedmieściach miasta usytuowany jest Soweto zespół miejskich gmin w Południowej Afryce, z charakterystycznymi dwoma kolorowymi kominami po dawnej elektrowni. Odwiedzając Johannesburg, warto również zobaczyć Muzeum Apartheidu jedno z najlepszych w całym RPA. 

Loty do Bangkoku

Lot do stolicy Tajlandii z przesiadkami trwa kilkanaście godzin zwykle około 16. Nazywane Miastem Aniołów Bangkok to idealne miejsce na wakacje dla wszystkich miłośników Orientu. Stolica Tajlandii, położona przy ujściu rzeki Menam, co roku przyciąga turystów z całego świata, spragnionych typowo egzotycznych wrażeń. Do największych atrakcji miasta należy: Wielki Pałac Królewski ze Szmaragdowym Buddą, aleja Khao San czy pływający targ w Damnoen Saduak, gdzie można kupić mnóstwo lokalnych specjałów. 

Loty na Sri Lankę

Za pośrednictwem linii lotniczych Qatar Airways z Katowic można dostać się również na Sri Lankę, a konkretnie do Colombo największego miasta kraju. Lot do południowej Azji trwa zwykle od około 18 do 23 godzin. Na północ od Colombo Fort, czyli głównego dworca kolejowego, znajduje się słynna bazarowa dzielnica Pettah, gdzie można kupić lub sprzedać niemalże wszystko. Najbardziej charakterystycznym miejscem tej dzielnicy, a jednocześnie ciekawym obiektem, który warto zobaczyć, jest Czerwony Meczet, czyli The Jumiul Alfar Mosque.

Loty do Korei Południowej 

Seul to stolica Korei Południowej, do której również można dostać się liniami lotniczymi Qatar Airways po kilkunastogodzinnej podróży. To dynamicznie rozwijające się miasto, które należy do najbardziej i najgęściej zaludnionych miast na całym świecie. Wybierając się w podróż do Seulu, trzeba przygotować się na zmianę czasu, gdyż panuje tam siedmiogodzinna różnica w stosunku do krajów położonych w Europie. Odwiedzając Seul, warto zobaczyć pałac Changdeokgung, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a także takie miejsca, jak: świątynia Jongmyo, Muzeum Sztuki Samsung czy Lotte World Tower.

Loty do Baku

Baku to stolica i jednocześnie największe miasto Azerbejdżanu, kraju położonego w zachodniej Azji. Usytuowane jest na Półwyspie Apszerońskim. Azjatycka metropolia położona nad Morzem Kaspijskim to połączenie architektury futurystycznej z tradycją i elegancją. Odwiedzając ten zakątek świata, warto zobaczyć błotne wulkany, Park Narodowy Gobustan czy Stare Miasto Iczeri-Szeher jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym mieście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ