Akcesoria, które powinien mieć każdy gryzoń

0
1572
Akcesoria, które powinien mieć każdy gryzoń

Gryzonie to popularne zwierzątka domowe. Bardzo często jest to pierwsze zwierzę, na które się decydujemy. Wystarczy znaleźć trochę miejsca na klatkę, kupić niezbędne akcesoria i pokarm. Zwierze odwdzięczy nam się miłością. Małe zwierzęta są dobre dla dzieci, ponieważ dzięki temu uczą się odpowiedzialności.

Jakie akcesoria powinien posiadać nasz mały przyjaciel?

Klatka to podstawa. Powinna być odpowiedniej wielkości, tak aby zwierze czuło się w niej komfortowo. W końcu to tam nasz pupil będzie spędzał większość czasu. W klatce powinien znaleźć się domek, który będzie schronieniem dla naszego zwierzątka. Jest to ważny element, a zwłaszcza na początku kiedy gryzoń przyzwyczaja się do nowego miejsca zamieszkania. Wielkość domku musimy wybrać w zależności od zwierzaka, jakiego posiadamy. W sklepach znajdziemy różne rodzaje domków. Najlepiej wybrać ten nie pomalowany żadną farbą.

Niezależnie od gatunku, nasze zwierze musi jeść i pić. Na pokarm możemy kupić miseczkę, najlepiej ceramiczną. Jest ona ciężka, więc jedzenie nie będzie wysypane po całej klatce. Do wody możemy kupić specjalne poidełko, które montujemy na ścianie klatki. Większość gryzoni potrzebuje w swojej diecie siana. Możemy je włożyć do paśnika, a dzięki temu zwierzaczek będzie miał zawsze świeże sianko.

W klatce nie może zabraknąć zabawek. W sklepach mamy szeroki wybór piłeczek, gryzaczków, które umilą zwierzaczkowi czas spędzony w klatce. Dodatkowo możemy zakupić kołowrotek. Musimy zwracać uwagę na to, żeby był odpowiednio duży. Używanie zbyt małego kołowrotka może się źle skończyć dla naszego pupila. Musimy pamiętać, że nie każdy gryzoń może mieć kołowrotek. Przykładowo świnki morskie mają słaby kręgosłup i nie mogą używać kołowrotka.

W przypadku większych gryzoni, które muszą się wybiegać, możemy kupić wybieg. Dzięki temu mamy pewność, że zwierzak nie zniszczy mebli, bądź nie zrobi sobie krzywdy przegryzając kable. Wybieg możemy ustawić w bezpiecznym miejscu, i dzięki temu nie musimy cały czas pilnować naszego pupila.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ