Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy?

0
3653

Dobrze dobrane kolczyki czy wisiorek uzupełniają strój, dodają elegancji i charakteru, ale mogą też modelować kształt twarzy i podkreślać urodę. Aby jednak biżuteria spełniała swoją rolę sama powinna być zadbana. W Internecie można znaleźć wiele niezawodnych metod czym czyścić srebro i jak przywrócić ulubionej biżuterii dawny blask.

Gdy już nasze ozdoby prezentują się idealnie, warto skorzystać z naszego przewodnika jaka biżuteria jest najkorzystniejsza dla różnych kształtów twarzy.

Kształty twarzy

Aby określić kształt swojej twarzy stań przed lustrem i odgarnij włosy (zwiąż z tyłu, albo przypnij, tak aby nie przykrywały twarzy). Przyjrzyj się ogólnemu zarysowi: jaką figurę geometryczną najbardziej przypomina twoja twarz? Czy jest szersza na wysokości uszu – tak jak twarze okrągłe, owalne lub w kształcie serca? Czy broda jest wyrazista – jak w przypadku twarzy owalnych i w kształcie serca? Czy raczej zarysowuje się gładko z linią szczęki – jak w twarzach okrągłych i kwadratowych? Może być ci łatwiej, jeśli zrobisz zdjęcie twarzy w neutralnej pozycji.

Twarz okrągła

Okrągła twarz charakteryzuje się równymi odległościami na każdej wysokości i miękkimi liniami. Jeśli masz twarz okrągłą, wybieraj biżuterię, która optycznie ją wydłuży. Korzystnie będą wyglądać wisiorki i naszyjniki tworzące kształt litery V, unikaj krótkich naszyjników i ozdób typu choker, które skracają szyję. Długie, wąskie kolczyki, na przykład przewlekany łańcuszek, są idealne do tego typu twarzy.

Twarz owalna

Linie twarzy owalnej również są miękkie, ale jest ona lekko wydłużona w porównaniu do twarzy okrągłej. Regularność twarzy owalnej podkreślą naszyjniki o zaokrąglonych kształtach, na przykład perły lub korale. Pasują do niej również akcentujące szyję krótkie chokery. Jeśli twoja twarz jest owalna, będziesz wyglądać najkorzystniej w krótkich kolczykach: okrągłych, w kształcie łezki albo o podobnych miękko zaokrąglonych kształtach.

Twarz kwadratowa

W twarzy kwadratowej szerokości czoła, policzków i brody są niemal jednakowe, a linia szczęki dość mocno zarysowana. Dla takiego typu twarzy wybieraj ozdoby, które złagodzą rysy twarzy, jak łańcuszek z pojedynczym wisiorkiem o zaokrąglonym kształcie lub naszyjnik tworzący kształt litery U. Unikaj ozdób skracających szyję. Najlepsze dla kwadratowej twarzy kolczyki są wąskie i długie, lub duże koła albo wiszące łezki.

Twarz prostokątna

Prostokątna twarz jest wyraźnie dłuższa niż szersza, podobnie jak twarz owalna, ale tak jak w przypadku twarzy kwadratowej linie są mocniejsze, wyraziściej zarysowane. Biżuteria odpowiednia dla tego kształtu powinna zmiękczać linie bez ich wydłużania w pionie. Idealne są naszyjniki blisko przy szyi lub nawet chokery. Wybieraj średniej długości wiszące kolczyki o zaokrąglonych kształtach: koła, łezki i owale.

Twarz w kształcie serca

Tego typu twarz charakteryzuje się wąską brodą i szeroką linią brwi, przypominając odwrócony trójkąt. Jeśli twoja twarz ma kształt serca biżuteria powinna być tak dobierana, aby harmonizować proporcje: optycznie poszerzać linię brody. Kilku rzędowy naszyjnik albo duże korale wypełnią przestrzeń wokół szyi. Najlepsze dla twarzy w kształcie serca kolczyki są dość długie, sięgające podbródka i szeroko zakończone na dole.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna ma mocno zarysowaną linię szczęki, która jest szersza od czoła. Biżuteria powinna łagodzić dolne linie twarzy i podobnie jak w przypadku twarzy w kształcie serca – harmonizować proporcje, na przykład wyrazisty łańcuszek bez wisiorka przypominający kształt litery O lub średniej długości kolczyki, które są szersze u góry niż u dołu.

Dobrze dobrana biżuteria może być fantastyczną ozdobą, tuszować niedoskonałości i podkreślać najsilniejsze atuty nie gorzej niż makijaż. Jeśli znalazłaś w szkatułce kolczyki o idealnym do twojego typu twarzy kolczyki, które jednak trochę sczerniały nie martw się. Wszystko czego potrzebujesz to wiedza czym czyścić srebrną biżuterię.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ