Kajak coraz częściej wybierany do spędzania czasu wolnego

0
1517
Kajak coraz częściej wybierany do spędzania czasu wolnego

Codzienne życie bywa stresujące. Praca, ciągły hałas, liczne zobowiązania powodują, że można przedwcześnie osiwieć. Kajak pozwoli zrobić przerwę i odpocząć od szarej rutyny codzienności. Najlepszym sposobem na naładowanie energii jest powrót do natury.

Kontakt z wodą, rzeką, jeziorem, czy morzem idealnie uspokaja i pozwala uwolnić się od stresu. Z tego też powodu coraz częściej chwytamy za wiosła i podbijamy pobliskie rzeki na kajaku.

Najpiękniejsze szlaki kajakowe

Polska posiada mnóstwo pięknych i spławnych rzek, świetnie się sprawdzających do spływów kajakowych. Od Piaśnicy na północy, po Dunajec na południu, nasze rzeki zachwycą każdego.

Do szczególnych pereł należą rzeki takie jak Brda, Wieprz, czy Czarna Hańcza. Pozwolą one odpocząć, dzięki spokojnemu charakterowi, a przy tym oszołomią nas swym pięknem. Każda z tych rzek przepływa przez parki narodowe i krajobrazowe, co gwarantuje nam kontakt z dziką przyrodą.

Każda okolica ma także swoje, mniej znane rzeki, dorównujące jednak charakterem i wyjątkowością popularnym szlakom. By je odkryć, wystarczy zazwyczaj popytać w okolicznych wypożyczalniach kajakowych.

Jak zacząć przygodę z kajakiem?

Jak widać, praktycznie w każdym zakątku Polski znajdziemy piękne szlaki kajakowe, więc niezależnie gdzie mieszkamy weekendowy wypad na kajak jest kuszącą opcją. Natomiast dzięki mnogości wypożyczalni kajakowych, nie musimy nawet posiadać własnego sprzętu. Zdecydowanie ułatwi to wciągnięcie się nam w świat kajakarstwa.

Przed spływem kajakowym warto się jednak dobrze przygotować. Powinniśmy przynajmniej zabrać ze sobą wytrzymałe ubrania i wodoodporny pojemnik (worek/etui), w który zapakujemy wrażliwy sprzęt. Poza tym zdecydowanie dobrze jest mieć na nogach lekkie, wodoodporne buty, a w przypadku dłuższych spływów w słoneczny dzień również osłonę na głowę.

Wybierając się na spływ nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Nad wodą zawsze zakładamy kamizelkę asekuracyjną, bądź ratunkową, słuchajmy też porad instruktora, bądź doświadczonych kajakarzy. Wystarczy zdrowy rozsądek, a nasz spływ będzie udany i wyniesiemy z niego tylko miłe wspomnienia.

Napisane przez: Sklep GoKajak.com

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ