Dlaczego zimą warto pojechać do Włoch?

0
1919
Dlaczego zimą warto pojechać do Włoch

Zima we Włoszech jest wyjątkowa. Co roku przyjeżdżają tu zarówno miłośnicy sportów zimowych, jak i osoby preferujące inne rodzaje aktywności np. zwiedzanie. Sprawdź, jakie są zalety Włoch zimą i dokąd pojechać i co robić, gdy nie chcemy jeździć na nartach czy snowboardzie.

Włochy oferują wiele atrakcji dla miłośników sportów zimowych

Włochy zimą są świetnym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. Sezon zaczyna się tu pod koniec listopada i kończy dopiero w kwietniu. W regionie włoskich Dolomitów niemalże przez cały ten czas świeci słońce i temperatura spada niewiele poniżej zera. W odróżnieniu np. od Austrii we Włoszech nie jest zimno i wietrznie. Można więc zarówno odpoczywać na leżakach, jak i szusować po jednym z wielu stoków. A trzeba dodać, że wybór stoków jest imponujący. Tutejsze trasy są szerokie i dostosowane do amatorów i bardziej zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

Zima we Włoszech jest piękną porą roku. Tutejsza sceneria zapiera dech w piersiach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają szczyty górskie. Niemniej niezapomnianym wrażeniem jest obserwowanie włoskich wschodów słońca. Ponadto, w Dolomitach rosną jedne z najlepszych gatunkowo świerków. To właśnie z nich produkowanie są instrumenty muzyczne np. skrzypce. Oprócz sportów zimowych we Włoszech można zwiedzać ciekawe zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie pojechać do Włoch, lecz nie na narty?

Zima jest porą roku, gdy kupimy tanie bilety lotnicze do Rzymu. W tym okresie miasto odwiedza dużo turystów, lecz nie ma już takiego tłoku jak w sezonie letnim. Mimo iż miasto jest pełne ludzi, to wciąż można spokojnie je zwiedzać i komfortowo przechadzać się po tutejszych uliczkach. Stolica Włoch zimą ma wiele do zaoferowania. Wówczas można obejrzeć wiele interesujących wystaw rzeźbiarskich i malarskich z wielu okresów dziejowych. Dużą popularnością cieszy się m.in. kompleks muzealny Vittoriano i obiekty takie jak Musei Capitolini.

Zima w Rzymie jest także porą roku, w której wiele restauracji działa na wolniejszych obrotach. Wynika to z mniejszej ilości turystów odwiedzających miasto. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się odwiedzić Rzym w tym czasie, nie będzie musiał czekać w kolejce, by coś zjeść. Wówczas możliwe jest wejście do takich lokali z ulicy, bez konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc. Co więcej, tylko w sezonie zimowym spróbujemy niektórych potraw np. karczoch po żydowsku, czyli cariciofi alla giudia.

Które ośrodki narciarskie warto odwiedzić?

Liczba kurortów we Włoszech jest dość spora. Narciarze wybierają m.in. Livigno (Lombardia), miasteczko znajdujące się przy granicy ze Szwajcarią, otoczone przez wielkie masywy górskie. W Livigno, oprócz typowo sportowych atrakcji, obowiązuje strefa bezcłowa. Wiele ekskluzywnych produktów kupimy tu po niższych cenach niż w markowych sklepach. Jest to świetnie miejsce, by przyjechać z dzieckiem zaczynającym przygodę z nartami. Znajdziemy tu zarówno 30 km tras dla początkujących i 70 km dla średnio zaawansowanych. Niemniej ciekawe miasteczka, które mają do zaoferowania wyjątkowe tereny narciarskie to także Canazei i Moena.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ