Ursus C-360. Tani i wart polecenia

0
2439

Ursus C-360 to ciągnik, który kojarzy się większości osób z dawnymi czasami. Latami PRL, w których był bardzo popularny. Obecnie kojarzony jest przede wszystkim jako coś sprzed lat. Niepotrzebnie. Ten ciągnik i w obecnych czasach może być idealnym ciągnikiem, nawet do dużego gospodarstwa.

Zalety C-360

Podstawową zaletą Ursusa C-360 jest cena zakupu i koszt eksploatacji. Ciągniki tego typu nie kosztują więcej niż kilkanaście tysięcy złotych, co w porównaniu z cenami nowoczesnych ciągników jest po prostu wydatkiem minimalnym. Nie mniej ważne są koszty eksploatacji i ewentualnych napraw. Ursus C-360 części kosztują naprawdę niewiele, sama naprawa zaś nie jest żadnym problemem. Ciągniki projektowano w czasach, gdy nikt nie myślał o serwisowaniu takiego sprzętu w autoryzowanych serwisach. Serwis ciągnika rolniczego Ursus C-360 możliwy jest w gospodarstwie. W dowolnym garażu, przy pomocy podstawowych narzędzi, można przeprowadzać nawet bardzo poważne naprawy takich ciągników. Wielu rolników, w ten sposób przeprowadza nawet remonty kapitalne tych ciągników.

Części

Pomimo tego, że produkcje ciągników Ursus C-360 zakończono wiele lat temu, z dostępem do części zamiennych nie ma żadnego problemu. Co mnie mniej istotne, części do Ursus C-330 są nie tylko dostępne ale i bardzo tanie. Ci, którzy znają ceny części zamiennych do nowoczesnych ciągników z wielkim zaskoczeniem odkrywają, że za cenę przysłowiowego filtra powietrza do nowoczesnego ciągnika, można mieć reklamówkę części zamiennych do Ursusa C-360. Części dostępne są w serwisach, bez problemu także można kupić je w sklepach z częściami do ciągników, a także w internecie. W sieci Internet można znaleźć do tego typu ciągników praktycznie wszystkie części, zarówno nowe jak i używane. Ceny są często dużo niższe niż w sklepach klasycznych.

Podsumowując

Ciągnik Ursus C-360 jest reliktem PRL, który jednak wyprzedza tamte czasy I dziś może być podstawowym ciągnikiem w gospodarstwie rolnym. Atutem tego ciągnika jest niski koszt zakupu. Za kilkanaście tysięcy złotych znajdziemy mnóstwo egzemplarzy wartych uwagi. Dużym plusem tych ciągników są także koszty eksploatacji. Ciągnik cechuje niskie spalanie paliwa, dużą zaletą jest również niska cena zamiennych części do Ursus C-360. Wiele z nich kosztuje po prostu grosze. Naprawy tego rodzaju ciągników są szybkie i bezproblemowe. W takich ciągnikach nie ma skomplikowanej elektroniki i innych trudnych w naprawie elementów, więc wiele napraw można przeprowadzać samodzielnie. Warto zainwestować w taki ciągnik i przekonać się, że nawet kilkudziesięcioletni Ursus C-360 może być dobrym wyborem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ