Czy warto uczyć się grać na gitarze?

0
1985
Czy warto uczyć się grać na gitarze?

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że gra na gitarze niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umiejętność gry na tym instrumencie daje ogromną satysfakcję, a także pozytywnie wpływa na wiele dziedzin Twojego życia. Zastanawiasz się czy warto nauczyć się grać na gitarze? Może przekona Cię fakt, iż będziesz umiał bardziej się skoncentrować i pobudzisz swoją kreatywność. Dodatkowo poprawisz pamięć, jak również, co ważne wzmocnisz poczucie własnej wartości. Nie musisz trenować codziennie przez wiele godzin. Na początku potraktuj to jako swoje hobby.

Wybierz odpowiednią gitarę

Jeśli czujesz, że Twoja kreatywność kuleje, grając na gitarze spowodujesz, że Twój umysł zacznie działać na wyższych obrotach. Dodatkowo osiągniesz większe skupienie przy różnych czynnościach, tak samo jak skupienia wymaga nauka gry na tym instrumencie.  Poprawisz umiejętności manualne, zrelaksujesz się i poukładasz myśli. Pełna koncentracja przy nauce gry poprawi wydajność Twoje mózgu. Z dnia na dzień zacznie poprawiać się Twoja pamięć. Do gry na gitarze potrzebujesz obu rąk, przez co zmuszasz mózg do wysiłku. Aby zacząć grać na gitarze najpierw musisz zaopatrzyć się w ten instrument. Jaka powinna być pierwsza gitara, klasyczna, elektryczna, czy też akustyczna? Być możesz potrzebujesz szybkiej gotówki na zrealizowanie zakupu. Firma Lendup udzieli Ci pożyczki na korzystnych warunkach. Możliwe, że doskonale wiesz, jaka gitara Cię fascynuje, czy chcesz grać klasykę, jazzówkę, fingerstyle itd. Być może pokusisz się o zakup gitary hawajskiej lub basowej. Zacznij grać w bardzo wolnym tempie, po opanowaniu danego utworu możesz stopniowo zwiększać tempo.

Graj systematycznie

Zorganizuj sobie czas i skup się na konkretnej rzeczy podczas ćwiczeń. Jeśli chcesz widzieć efekty treningu ćwicz codziennie przez kilkanaście minut. Najważniejsza jest systematyczność. Nie praktykuj formy treningu przez kilka godzin w ciągu dnia, po czym odstawisz gitarę na wiele dni. Nie marnuj czasu na granie w kółko tego samego, ucz się utworów, których jeszcze nie umiesz lub masz problem z ich wykonaniem.  Gry na gitarze możesz nauczyć się w każdym wieku. Jest najpopularniejszym instrumentem do nauki gry. Grając na gitarze poprawisz swój nastrój, odstresujesz się. Umiejętność gry na tym instrumencie pobudza ośrodek mózgu odpowiedzialny za logiczne myślenie. Możesz zapisać się na indywidualne lekcje gry. Jeśli potrzebujesz gotówki na ten cel skorzystaj z usług firmy Lendup, która udzieli Ci pożyczki nie obciążając Cię zbędnymi formalnościami. Nie stresuj się i zacznij grać muzykę, jaką lubisz! Starannie dobierz kostkę. Cienka zapewnia lekkie brzmienie, zaś grubsza nadaje pełniejszy ton.

Osiągnij optymalne brzmienie

Skoncentruj się na lewej ręce i staraj się nie patrzeć na prawą. Po pewnym czasie zauważysz, że nie musisz patrzeć na rękę, która uderza w struny. Staraj się zagrać coś ze słuchu, np. słysząc jakąś muzykę z filmu. Ćwicz wszystko po trochu, łącz kilka elementów, rozwijaj technikę, improwizację, czy też pisanie własnej muzyki. Po pewnym czasie gitara będzie miała stare, wytarte struny, przez co Twoje utwory mogą brzmieć tępo. Nie warto oszczędzać na strunach, regularnie je zmieniaj. W przypadku potrzeby szybkiej gotówki firma Lendup udzieli Ci pożyczki na prostych zasadach. Postaw na jakość i dokładnie graj kilka nut, starą się zagrać każdą idealnie i osiągnąć najlepsze brzmienie dokładnie wykańczając dźwięk. Chwyć za gitarę i spraw, że Twoje życie będzie piękniejsze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ