Alergia na seler

0
1966

Alergia pokarmowa to obecnie często występująca przypadłość. Mało kto wie, że do grupy alergenów należy także seler. Mimo że to bardzo zdrowe warzywo, niektórzy powinni zdecydowanie go unikać. Alergia na seler może wywołać objawy na skórze w postaci swędzącej pokrzywki lub spowodować problemy z zatokami. Osoby z uczuleniem na seler narażeni są także na bóle brzucha i biegunki. To warzywo, nawet w niewielkich ilościach, może stanowić poważne zagrożenie dla ludzi, którzy nie mogą go jeść. Jeśli zaobserwujemy powyższe objawy u siebie, powinniśmy wykluczyć go z naszej diety.

Jędrna skóra: dieta i pielęgnacja
Młody wygląd zachowany na lata – kto by nie chciał? Nasz wiek często jest zdradzany przez wygląd skóry. Im dłużej uda się nam zachować jej jędrność i sprężystość tym lepiej. Można to osiągnąć odpowiednią pielęgnacją – stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych powinno być zapobiegawczo, a nie w momencie kiedy już pojawią się niedoskonałości. Warto zadbać także o odpowiednią dietę. Picie dużej ilości wody mineralnej zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry od środa, a jedzenie produktów z zawartością antyoksydantów (np. orzechy, gotowane pomidory, wiele warzyw i owoców) opóźnia proces starzenia.

Dławica piersiowa – przyczyny objawy i sposoby leczenia
Dławica piersiowa dotyka ludzi z problemami z naczyniami wieńcowymi, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia – zażywają używki, są narażeni na stres, nieregularnie się odżywiają, są otyli. Dławica jest sygnalizowana przez nagły kilku lub kilkunastominutowy ból za mostkiem, który często promieniuje na lewą stronę ciała. Może być to wyleczone odpowiednimi lekami przepisanymi przez lekarza i wiąże się ze zmianą trybu życia. Jeśli to nie pomoże, wykonywana jest zabieg angioplastyki czyli poszerzenia naczyń wieńcowych.

www.ingod.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ