Carsharing – 4 powody, dla których warto z niego korzystać

0
1687
Carsharing – 4 powody, dla których warto z niego korzystać

Popularność aut na minuty rośnie, dzięki czemu usługa carsharingu jest dostępna w kolejnych miastach. Jeżeli wcześniej nie interesowałeś się samochodami na minuty, poznaj 5 zalet tego rozwiązania. Przekonaj się, że współdzielenie pojazdów wiąże się z szeregiem korzyści.

Po pierwsze – korzystaj z pojazdu bez jego kupowania

Zakup samochodu prosto z salonu to spory koszt, przy czym ostateczna cena zależy zarówno od modelu pojazdu, jak i jego wyposażenia. Przykładowo za model Seat Ibiza w opcji FR trzeba zapłacić od 65 do 75 tys. zł. O wiele mniej kosztują pojazdy używane. Z drugiej strony sama kwota za samochód nie jest jedynym kosztem, który ponosi właściciel przez okres jego użytkowania.

Carsharing pozwala korzystać z pojazdu bez jego posiadania. Co więcej, operatorzy flot, np. firma Panek CarSharing, proponują klientom szeroki wybór samochodów.

Po drugie – zapomnij o kosztach związanych z posiadaniem pojazdu

Zakup polisy OC, przeglądy techniczne czy systematyczne tankowanie pojazdu – to tylko kilka kosztów, z jakimi musi liczyć się każdy właściciel pojazdu. W skali roku są to tysiące złotych. Te pieniądze mogą zostać w Twojej kieszeni, jeżeli wybierzesz carsharing.

W przypadku kierowców, którzy użytkują samochód sporadycznie, carsharing bardzo się opłaca – po prostu jest tańszym rozwiązaniem. Właśnie dlatego warto zdecydować się na współdzielenie pojazdów.

Po trzecie – proste wypożyczenie pojazdu

Interesuje Cię carsharing? Aby wypożyczyć pojazd z firmy Panek CarSharing, potrzebujesz jedynie specjalnej aplikacji. Jest ona udostępniana bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store. Po utworzeniu swojego konta, potwierdzeniu danych i podpięciu karty płatniczej, będziesz mógł wypożyczyć pojazd w dowolnym momencie.

Wszystkie pojazdy udostępniane przez firmę Panek CarSharing są czyste i przygotowane do drogi – wystarczy wsiąść i ruszyć!

Po czwarte – wygodniej i taniej niż taksówką

Carsharing to rozwiązanie tańsze niż taksówka. Jeżeli masz prawo jazdy, możesz podróżować w komfortowych warunkach wynajętym pojazdem. Zapłacisz mniej, bo sam będziesz kierował pojazdem, a operator floty pobierze od Ciebie opłatę wyłącznie za przejechane kilometry i każdą minutę jazdy.

O tym, czy carsharing jest rzeczywiście tańszy niż podróżowanie taksówką, możesz przekonać się samodzielnie – wystarczy, że wypróbujesz to rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ