Kinkiety w domu – gdzie warto je zastosować?

0
1742
Kinkiety w domu – gdzie warto je zastosować?

Lampy ścienne takie jak kinkiety możemy kupić dzisiaj w wielu wariantach. To świetny pomysł do wielu wnętrz, a także na zewnątrz. Gdzie dokładnie warto je zastosować?

O tym, gdzie zamontujemy lampy ścienne, warto pomyśleć już na etapie budowy domu albo jego wykańczania. To właśnie wtedy będziemy mogli w porę poprowadzić odpowiednie okablowanie, które doprowadzi prąd do miejsc, w których chcemy umieścić kinkiety.

Kinkiety to lampy ścienne, które obecnie produkowane są w wielu wariantach do wyboru – możemy wybrać nowoczesne lampy Philips na ściany, ale możemy zdecydować się także na klasyczną elegancję z kolekcji Massive. Jest w czym przebierać!

Kinkiety – dobry wybór nie tylko do salonu

Bardzo często kinkiety kojarzymy jako lampy przeznaczone do salonu. Warto jednak wskazać, że mogą mieć znacznie szersze zastosowanie.

W salonach kinkiety najczęściej montowane są przy kominku, a także na ścianach, na których chcemy powiesić ważne dla nas obrazy, plakaty, grafiki – wtedy światło padające z kinkietu podświetli umieszczone na ścianach dekoracje. Kinkiet może także tworzyć we wnętrzu przytulny klimat, delikatnie oświetlając ścianę.

Poza salonem kinkiety są spotykane w sypialniach – tam umieszczane są najczęściej na ścianie przy łóżku. Umieszczone po jego dwóch stronach doskonale nadają się jako lampki nocne, które nie zajmują miejsca na stolikach.

Także kinkiety stosowane są w łazienkach. Światło dawane przez te lampy ścienne pozwala na łatwiejsze prowadzenie codziennych czynności higienicznych przed lustrem, gdy ogólne oświetlenie dawane przez lampę sufitową to za mało.

Jak wybrać odpowiednie kinkiety?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, w sprzedaży znajdziemy wiele modeli kinkietów. Czym kierować się podczas zakupów tego rodzaju artykułów oświetleniowych?

Przede wszystkim powinniśmy dobierać je do aranżacji wnętrza oraz do samego miejsca montażu. Kinkiet może przypominać minimalistyczną bryłę, ale może mieć także dekoracyjny klosz ze szkła albo tkaniny.

Może dawać światło skierowane w dół, ale również światło padające w górę albo światło rozproszone.

Warto więc sprawdzić różne modele kinkietów przed zakupem. Życzymy owocnych poszukiwań!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ