Jaki skup aut wybrać?

0
1655
Jaki skup aut wybrać?

Każdy właściciel auta w pewnej chwili decyduje się na jego sprzedaż, najczęściej, kiedy chce wybrać dla siebie nowszy model. Wówczas należy znaleźć nabywcę albo zdecydować się na sprzedaż pojazdu do odpowiedniego skupu. Często ta druga opcja może być korzystniejsza, dlatego warto wybrać najlepszy z nich.

Różnorodność skupowanych pojazdów

Wiele osób obawia się, iż ich samochód nie zostanie przyjęty przez skup. Może przemawiać za tym na przykład zły stan techniczny pojazdu. W praktyce nie jest to jednak przeszkoda, gdyż skup aut w wielu przypadkach przyjmuje pojazdy nienadające się już do użytku. Nie muszą być sprawne, ani nawet kompletne, o ile tylko ich waga mieści się w granicy przynajmniej 90% wagi początkowej. Dla firmy interesujące są pojazdy z roczników 1960-2014.

W praktyce większość samochodów, które muszą być już wycofane z użytku, zostaje przyjęta w skupie. Dużą zaletą takiej transakcji jest to, iż pracownicy firmy samodzielnie odbierają i transportują pojazd na miejsce, co dla wielu właścicieli byłoby niewykonalne. Również wszystkie formalności, w tym umowa kupna, są przeprowadzane szybko.

Wielu osobom wydaje się, iż inna kłopotliwa sytuacja to posiadanie samochodu nietypowego, takiego jak terenowy, ciężarowy, czy autobus. Jednak i w takich przypadkach istnieje możliwość sprzedaży pojazdu do dobrego skupu, takiego jak Auto Kurek. Dzięki ich szerokim zainteresowaniom nie będzie problemu nawet z tymi modelami, które nie cieszą się zainteresowaniem u innych klientów.

Nie tylko w złym stanie

Innym przypadkiem jest chęć sprzedania samochodu, który jest w doskonałym stanie. W szczególności dotyczy to aut luksusowych, ale również samochodów zabytkowych, które zostały uprzednio odrestaurowane. Firma Auto Kurek gwarantuje możliwość sprzedania takich samochodów po korzystnych cenach. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, auta te są odbierane od ich właścicieli w dogodnym dla nich terminie i na koszt firmy skupującej.

Jakie cechy skupu aut powinny być najważniejsze?

Zastanawiając się nad wyborem skupu aut, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zasady, którymi kieruje się firma, i jej doświadczenie. Gwarantują one, iż wycena będzie przeprowadzona uczciwie, a transakcja przebiegnie sprawnie. Istotny jest łatwy kontakt ze skupem oraz jego dyspozycyjność w odbieraniu pojazdów, co w przypadku firmy Auto Kurek jest możliwe 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Również możliwości kontaktu są szerokie i obejmują telefon oraz specjalny formularz na stronie internetowej. Na tej podstawie pracownicy firmy mogą poznać wstępne informacje oraz umówić się na spotkanie z właścicielem pojazdu.

Kolejna ważna cecha to minimum formalności, ich zgodność z wymaganiami prawa (dotyczy to zwłaszcza aut przeznaczonych na złom) oraz szybkość przeprowadzania transakcji. Firma Auto Kurek gwarantuje bezproblemową finalizację zakupu, a także gotówkę od ręki lub przelew bankowy dla swoich klientów. Dzięki temu każdy może wybrać najdogodniejszą opcję dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ